banner2

Dikkat çeken seçim anketi! Kılıçdaroğlu seçildiği takdirde hükümette kaos kriz yaşanacak

TV100 yazarı Fuat Uğur, EDAR Araştırma’nın yüz yüze konuşularak bin 870 kişiyle 21 şehirde yürüttükleri araştırma sonuçlarını paylaştı. Seçmenlerin yüzde 52’si ile yüzde 56 arası Kemal Kılıçdaroğlu seçildiği takdirde hükümette bir kaos, kriz, kargaşa olacağını düşünmekte.

Gündem 23.03.2023, 11:15 23.03.2023, 11:41
Abone ol
Dikkat çeken seçim anketi! Kılıçdaroğlu seçildiği takdirde hükümette kaos kriz yaşanacak

14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine iki aydan kısa bir süre kaldı. 

Hemen hemen her gün yeni anketler yapılıyor ve partilerin ve adayların oy oranları açıklanıyor.

Komuoyuyla paylaşılan anketlerin birçoğu algı oluşturmak ve halkı yanıltmak adına yapılıyor. Bazıları ise tam tersien doğru sonuçlarla kamuoyunu bilgilendiriyor.

Genel olarak bakıldığında anket şirketlerinin birçoğunda bilgi kirliliği hakim.

tv100 yazarı Fuat Uğur da EDAR Araştırma’nın yüz yüze konuşularak bin 870 kişiyle 21 şehirde yürüttükleri araştırma sonuçlarını bugünkü köşesine taşıdı. 

DÜŞÜNCE ANKETİ

Fuat Uğur'un kaleme aldığı yazısından bir bölümde şu ifadeleri kullandı;

"Eda Soyak Serbest ve birlikte çalıştığı siyaset bilimcileri ve istatistik konusunda uzman akademisyenlerin yönetiminde EDAR Araştırma’nın yüz yüze konuşularak bin 870 kişiyle 21 şehirde yürüttükleri araştırma tam da sözünü ettiğim bir DÜŞÜNCE ANKETİ olarak çok dikkat çeken sonuçlar ortaya koyuyor. Araştırmanın amacı seçmen eğilimlerini doğru tespit etmek, sandığa giden seçmenin eline mührü aldığında nereye o mührü basacağına yönelik en doğru izlenimi almaya yönelik."

SORU - Millet İttifakı'nda yer alan tüm parti genel başkanlarının, seçim sonuçlarında oy oranları çok düşük olsa bile hükümette başkan yardımcısı olarak yer alacak olmaları, sizce Türk demokrasisine uygun bir yaklaşım mıdır?

EVET - yüzde 36,1

HAYIR - yüzde 53,7

KARARSIZ - yüzde 10,2

SORU - Millet İttifakı seçimi kazandığı takdirde hükümet içerisinde sürekli olarak yönetim krizlerinin yaşanacağını düşünüyor musunuz?

EVET, DÜŞÜNÜYORUM - yüzde 55,3

HAYIR, DÜŞÜNMÜYORUM - yüzde 37,2

KARARSIZ - Yüzde 7,5

SORU - Cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi karşılığında, HDP’ye kamuoyundan gizli bir takım vaatlerin verildiğini düşünüyor musunuz? 

EVET, DÜŞÜNÜYORUM - yüzde 52,5

HAYIR, DÜŞÜNMÜYORUM - yüzde 34,9

KARARSIZ - yüzde 12,6

SONUÇ: Anlaşılıyor değil mi?

Seçmenlerin yüzde 52’si ile yüzde 56 arası Kemal Kılıçdaroğlu seçildiği takdirde hükümette bir kaos, kriz, kargaşa olacağını düşünmekte.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!