banner2

DİAYDER imamının evinde PKK'ya ait şifreli haberleşme kodları ortaya çıktı!

İBB’deki istihdamlarıyla gündeme gelen DİAYDER’in genel merkezinde imamlık yapan İ. Ş.’nin evinde PKK’ya ait şifreli haberleşme kodları çıktı.

Gündem 03.01.2022, 11:30
Abone ol
DİAYDER imamının evinde PKK'ya ait  şifreli haberleşme kodları ortaya çıktı!

PKK uzantısı DİAYDER üyelerinin İBB iştiraki İSPER bünyesinde gassal olarak işe alınmasının yankıları sürerken, derneğin mescitlerinde gayri resmi imamlık yapan İ. Ş.’nin evinde yapılan aramalarda PKK’nın şifreli konuşma kodları ele geçirildi.

CEZAEVİNE ŞİFRELİ KODLAR ULAŞTIRILIYOR

PKK’nın avukatlar üzerinden gönderemediği talimatları aileler üzerinden bu kodlarla cezaevlerine ulaştırdığı tespit edildi. Şifreli tabloda teröristler: “köylü-zozan-teyze”, PKK kuryeleri: “ayşe ana-medrese-dişçi”, slogan atmak: “dersim isyanı-hurri uygarlığı”, itirafçılar: “budala-dalkavuk”, cezaevi savcısı: “hurafeci-efe-dümenci”, cumhuriyet savcısı: “leblebici-istilacı-behçet” olarak kodlanmış.

İ.Ş.'NİN PKK'LILAR İLE İRTİBATLI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

DİAYDER’in Şirinevler’deki genel merkezinde bulunan mescidin imamlığını yapan İ.Ş.’nin, cezaevlerindeki PKK’lılarla irtibatlı olduğu iddia edildi. İ.Ş.’nin cezaevindeki teröristlerle şifreli bir şekilde haberleştiği ve bunun için de terör örgütü PKK tarafından hazırlanan yazışma kodlarını kullandığı ortaya çıktı. Terör örgütü PKK’nın şifreli konuşmaları, DİAYDER’e ait mescitlerde imamlık yapan İ. Ş.’nin evinden çıktı. Cezaevine oğlunu sıkça ziyaretine giden İ.Ş.’nin evinde ele geçirilen şifreli kod tablosunun PKK’nın cezaevlerinde bulunan teröristleri ile konuşma ve yazışma için kullandığı tespit edildi.

ÖRGÜTSEL MALZEME İÇİN DİPLOMASİ TARİHİ, CEZAEVİ SAVCISI İÇİN HURAFECİ

Teröristlerin avukatlarıyla ve yakınlarıyla bu şifreli kodlamalar üzerinden haberleştiği belirlendi. Ele geçirilen mikro yazıyla yazılmış kod tablosunda kadro teröristler için ‘köylü-zozan-teyze’, PKK’ya katılacaklar için ‘imaatu-aktör-pişman’, PKK kuryeleri için ‘ayşe ana-medrese-dişçi’, örgütsel malzeme için ‘diploması tarihi-feminizm okuması-karakterli’, slogan atma için ‘dersim isyanı-hurri uygarlığı-yatık’, itirafçı teröristler için ‘budala-dalkavuk’, Adalet Bakanlığı için, ‘düzenbaz-kuyrukçu’, cezaevi savcısı için ‘hurafeci-efe-dümenci’, cumhuriyet savcısı için ‘leblebici-istilacı-behçet’ ve emniyet için ise ‘vesayetçi-enig-çanakçı’ denildiği belirlendi.

HER CEZAEVİ İÇİN FARKLI İSİMLER KULLANILIYOR

Öte yandan ele geçirilen kod tablosunda PKK’lı teröristlerin kaldığı her cezaevi için farklı isimler kullanıldığı da belirlendi. 39 farklı türdeki cezaevi için 3’er isim tanımlayan PKK’nın, cezaevlerinden haberleşmeyi bu kod tablosuyla yaptığı ve tutuklu teröristlerin farklı cezaevindeki teröristlerle ilgili bilgileri de bu yolla öğrendiği ileri sürüldü.

DEMİRTAŞ'IN AVUKATI

PKK/ KCK'nın amaçları doğrultusunda faaliyet yürüten DİAYDER'i, HDP'nin terör soruşturmasından tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatı Fırat Epözdemir'in savunacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!