Yandex Metrica

DGS sınav yerleri belli oldu mu 2024?

DGS sınav yerleri belli oldu mu 2024?

DGS için geri sayım başladı ve sınav tarihi hızla yaklaşıyor. Adaylar, sınava girecekleri yerin adres bilgisini öğrenmek istiyorlar. Peki, DGS sınav yerleri belli oldu mu 2024?

Gündem

10.06.2024, 10:15

DGS başvuru süreci 10-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşti ve şimdi sınav tarihine az bir zaman kaldı. Geleneğe uygun olarak, sınav yerleri sınav tarihine yaklaştıkça adayların gündemine geldi. Peki, DGS sınav yerleri belli oldu mu 2024?

Son dakika: Kıbrıs tezkeresi Meclis'ten geçti Son dakika: Kıbrıs tezkeresi Meclis'ten geçti Haberi Görüntüle

DGS NE ZAMAN 2024?

DGS 30 Haziran 2024 tarihinde yapılacak.

3 çocuklu aileye 17 bin TL mi verilecek? Üç çocuğu olana asgari ücret kadar yardım mı yapılacak? 3 çocuklu aileye 17 bin TL mi verilecek? Üç çocuğu... Haberi Görüntüle

DGS SINAV YERLERİ BELLİ OLDU MU?

DGS sınav yerleri hala açıklanmadı. Adaylar, DGS sınav giriş belgelerine erişmek için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden giriş yapacaklar.

Bir garip intihar vakası! İntihar için gaz açtı, vazgeçip sigara yakınca ev havaya uçtu Bir garip intihar vakası! İntihar için gaz açtı, vazgeçip sigara... Haberi Görüntüle

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet sitesi veya mobil uygulamaları üzerinden sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir. Sonuç belgesi adaylara postalama yoluyla gönderilmeyecek olup, sonuç bilgileri internet sitesinde ilan edildiği tarihte adaylara tebliğ edilmiş kabul edilecektir. Sınav sonuç bilgileri içerisinde, testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayıları, ön lisans başarı puanı ve 2024-DGS puanları (yerleştirmede kullanılabilecek puan türlerine uygun puanlar) yer alacaktır. ÖSYM, adayların sınav sonuç belgelerinin doğruluğunu kontrol etmeleri için "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi"ni hizmete sunmuştur. Bu sistem, sonuç belgesinin alt kısmına rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basmaktadır. Bu işlemi kontrol etmek için, adaylar https://sonuc.osym.gov.tr adresindeki Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasını kullanabilirler.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading