banner2

Devamı gelecek Yunan! Erdoğan’dan Atina’ya gönderme: Daha durun bakalım”

Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubunun (Togg) üretim tesisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış töreninde yaptığı açıklamada Türkiye Yüzyılı vurgusu yaparak Yunanistan'a göndermede bulundu. Geçtiğimiz günlerde test atışı yapılan yeni balistik füze Tayfun'un Atina'da neden olduğu paniğe değinen Erdoğan, "Yunanistan’da gazetelerin ve televizyonların gündemi Tayfun füzesi oldu. Daha durun bakalım. Arkası gelecek." dedi.

Gündem 29.10.2022, 21:32 29.10.2022, 21:55
Abone ol
Devamı gelecek Yunan! Erdoğan’dan Atina’ya gönderme: Daha durun bakalım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan Togg'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'nün açılışına katıldı. Erdoğan, üretim bandından inen Togg'u kullanarak salona geldi.

YUNANİSTAN'A NET MESAJ: "DAHA DURUN BAKALIM ARKASI GELECEK"

Salondaki konuşması sırasında Türkiye Yüzyılı vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'a göndermede bulundu.

Geçtiğimiz günlerde test atışı yapılan yeni balistik füze Tayfun'un Atina'da neden olduğu paniğe değinen Erdoğan, "Yunanistan'da gazetelerin ve televizyonların gündemi Tayfun füzesi oldu. Daha durun bakalım. Arkası gelecek." dedi.

TAYFUN RİZE'DEN ATEŞLENDİ YUNAN PANİKLEDİ!

Türkiye'nin savunma sanayisine eklediği, Roketsan tarafından geliştirilen balistik Tayfun füzesi ilk test atışını başarıyla geçti.

Rize-Artvin Havalimanı'ndan Sinop açıklarına fırlatılan Tayfun, 300 kilometre sınırını aşan ilk Türk füzesi oldu.

Tayfun füzesi komşu ülke Yunanistan'da da geniş yankı uyandırdı. Yeni balistik füze Tayfun'un Yunanistan'daki ilk hedefini yazan Yunan medyası, 'Türkiye 1000 kilometre menzilli balistik füze elde ediyor' başlıklı haberinde ise 'maalesef' kelimesini kullandı.

YUNAN MEDYASI: "TÜRKLER BU TEKNOLOJİDE ÇOK İLERLEDİ"

Bir haber kanalına katılan Yunan Askeri Analist Paliouras, Tayfun roketini değerlendirdi. Paliouras, haber sunucusunun "Türklerin balistik füze yapabilecek böyle bir teknolojisi var mı?" sorusuyla karşılaştı.

Paliouras "Türkler bu teknolojide çok ilerledi. 1990'larda başkalarının roketlerini kopyalamaya başladılar ve şimdi bu tür sistemleri üretebilecek kapasitedeler." diye konuştu.

Yunanistan basınında ise Tayfun şu başlıklarla görüldü;

'Türk tehditlerinin arkasındaki korku: Ankara çaresizce panzehir arıyor' gibi provokatif bir başlık atan newpost.gr, havadaki Yunanistan üstünlüğünün Türkiye'nin bir numaralı kabusu olduğunu iddia etti. İnternet sitesine göre, Yunan F-16'larının Viper modeline yükseltilmesi ve Fransız Rafale jetlerinin satın alınmasıyla denge değişti.

Yunan Eleftheros Typos gazetesi ise, 'Türkiye 1000 kilometre menzilli balistik füze elde ediyor' başlıklı haberinde yerli üretim Tayfun'un 500 kilometreden fazla mesafedeki hedefi paramparça ettiğini, şimdi İyon adaları dahil bütün Yunanistan'ı vurma kapasitesine sahip olduğunu yazdı.

Yunan Genelkurmay Başkanlığı'na dayandırılan bilgileri aktaran Eleftheros Typos'a göre, test edilen Tayfun Bora füzesi ailesinden. Bora-1'in 280 kilometre menzile sahip olduğunu belirten gazete, haberine şu cümleyle devam etti:

"Maalesef, Türk ordusu şimdi Yunanistan'ın her bölgesine saldırı yeteneğine sahip. Füzelerin değeri Ukrayna'daki savaşta kanıtlandı. Ve Yunanistan, son 13 yıldaki yetersiz siyasi liderler nedeniyle hiçbir yanıta sahip değil."

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!