Deva Partisi'nde Sezen Aksu depremi! Zehir zemberek sözlerle istifa etti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli şarkısında Hz. Adem ve Havva ile ilgili kullandığı ifadelerden dolayı Sezen Aksu'ya destek verdi. DEVA Partisi Elazığ'ın Kovancılar İlçe Başkanı Adem Sağır, Ali Babacan'ın Sezen Aksu'ya destek vermesi sonrası partisinden istifa etti.

Gündem 18.01.2022, 16:48
Deva Partisi'nde Sezen Aksu depremi! Zehir zemberek sözlerle istifa etti

Ünlü sanatçı Sezen Aksu'nun "Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli şarkısında Hz. Adem ve Havva ile ilgili kullandığı ifadeler, sosyal medyada büyük tepki çekerken komuoyunun da tartışma konusu oldu. Sezen Aksu'ya destek verenlerin yanısra eleştirenler de oldu.

BABACAN'DAN SEZEN AKSU'YA DESTEK

Sezen Aksu'ya destek verenlerden biri de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan oldu. Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye ancak fikir ve ifade özgürlüğü zemininde yükselebilir. Sanatçılarımız da sanatlarını icra ederken özgür olmalıdır. Şarkı sözlerini çarpıtan zihniyet bu ülkeye sadece kötülük yapmaktadır. Sezen Aksu'nun hedef alınması kabul edilemez" dedi.

'HAKARETE SESSİZ KALMAYACAĞIZ'

DEVA Partisi Elazığ'ın Kovancılar İlçe Başkanı Adem Sağır, genel başkanları Ali Babacan'ın Hz. Adem ve Hz. Havva'ya hakaret eden şarkıcı Sezen Aksu'ya destek vermesi sonrası partisinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Adem Sağır, "Dün akşam Genel Başkanımızın Twitter üzerinden bir paylaşımı var. Bizler de bu twite duyarsız kalmak istemedik. Çünkü Allah Resulü'nün (Sallallahü aleyhi ve sellem) hak davasını bir karar bilip mücadele eden neferler olarak İslamiyet’e ve ilk insan Hz. Adem ve Hz. Havva annemize yapılan hakarete duyarsız kalamayız, kalmayacağız da. Her gün İslamiyet’e bir saldırı yapılıyor. Biz de insanoğlu olarak Allah-u Teala’ya vereceğimiz hesaplar vardır. Bu hesabı vereceğimiz zaman vicdanlı bir şekilde, onurlu bir şekilde durmalıyız, siyaset için kişiliğimizi ve şahsiyetimizi kaybedip onursuz yaşayacağımıza Allah bize 3 dakika yaşamayı nasip etmesin.

'İSTİFA EDİYORUM'

Şerefli ve onurlu duruş her zaman bizler için çok önemlidir. Sırf bir yerlere geleceğiz rant elde edeceğiz diye dini bu işlere alet edemeyiz. Bizler bir kez daha buradan söylüyoruz, Hz. Adem benim atamdır Hz. Muhammed (Sallallahü aleyhi ve sellem) benim son peygamberimdir. İmanın şartlarından biri olan peygamberlere iman bugün benim imanımdır. Sizlerden ricam hakkınızı bizlere helal etmenizdir. Elimizden geldiğince partimizi en iyi şekilde temsil ettik, devletimizin bekası bizim için her şeyden üstündür. Devletin bekasını esas bilip ölene kadar devletimiz için mücadele etmeye edeceğiz. Bulunduğum DEVA Partisinden istifa ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!