banner2

Destek devam ediyor! MSB duyurdu: Türkiye'den Libya'ya yardım gönderildi!

Daniel Kasırgası'nın etkisiyle selin vurduğu Libya asrın en büyük felaketlerinden birini yaşadı. Ülkeyi yerle bir eden sel felaketinde yardım elini uzatan ilk Türkiye oldu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sel felaketinden etkilenen Libya'ya TCG Sancaktar gemisi ile yeni yardım malzemelerinin gönderildiğini duyurdu.

Gündem 21.09.2023, 17:37 21.09.2023, 18:16
Abone ol
Destek devam ediyor! MSB duyurdu: Türkiye'den Libya'ya yardım gönderildi!

Daniel Kasırgası’nın etkisiyle selin vurduğu Libya için Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mersin'den deniz yoluyla insani yardım koridoru oluşturulduğunu açıklamıştı. Libya tarafının talepleri doğrultusunda hazırlanan ek insani yardımlar da felaket bölgesine hız kesmeden sevk ediliyor. İzmir'den ikinci seyrine başlayan TCG Sancaktar gemisi, yeni yardım malzemelerini Libya'ya ulaştırdı. 

İKİNCİ NAKİL GÖREVİ TAMAMLANDI 

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Sel felaketi sonrası dost ve kardeş ülke Libya'ya yönelik yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyoruz. İzmir'den ikinci seyrine başlayan TCG Sancaktar gemisi, yeni yardım malzemelerini Libya'ya ulaştırarak bölgeye yönelik ikinci nakil görevini tamamladı" denildi.

YARDIMLAR GÖNDERİLMEYE DEVAM EDİLECEK 

Gelinen noktada felaketin ardından hem doğu hem de batıdaki Libyalılar Türkiye'den ortak yardım talebinde bulundu. Ankara, Libya halkını bir bütün olarak kucaklamaya devam edecek. Güvenlik önceliklendirilerek koridor yoluyla insani yardımların bölgeye gönderilmeye devam edeceği öğrenildi.

SAHRA HASTANESİ

Libya'da Derne merkezli yaşanan sel felaketi sonrası bölgeye giden Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı UMKE ve UMKE Atak ekipleri, Derne'de sahra hastanesi kurarak bölge halkına hizmet vermeye başladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!