banner2

Derya Yanık: Vatandaşlarımıza 130,4 milyon lira destek verdik

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2018'in başından itibaren, deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerden etkilenen vatandaşlar için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) hesaplarına 130,4 milyon lira nakdi destek sağlandığını bildirdi.

Gündem 28.07.2021, 11:51 28.07.2021, 11:53
Abone ol
Derya Yanık: Vatandaşlarımıza 130,4 milyon lira destek verdik

Derya Yanık, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlık olarak afet ve acil durumlarda etkilenen vatandaşların en kısa zamanda normal yaşantısına dönmesi için psikososyal destek hizmetleri ile sürekli sahada olduklarını ifade etti.

'DOĞAL AFETLERDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA TÜM KAYNAKLARI SEFERBER EDİYORUZ'

Doğal afetlerden etkilenen ihtiyaç sahibi ailelere yardımların SYDV'ler vasıtasıyla titizlikle iletildiğin altını çizen Bakan Yanık, 24 Ocak 2020 Elazığ depremi, 30 Ekim 2020 İzmir depremi ve 13 Temmuz'da Rize'de başlayarak Artvin'i de etkileyen sel felaketi başta olmak üzere, yaşanan doğal afetler sonrası ihtiyaç sahibi vatandaşlara her zaman destek olduklarını vutguladı.

Yanık, Afet/Acil Durum Yardımları kapsamında, vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam edeceklerini aktararak "2018 yılının başından bugüne kadar meydana gelen deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara ulaştırılması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) hesaplarına 130,4 milyon lira nakdi destek verdik. Doğal afetlerden etkilenen vatandaşlarımız için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz ve temel gereksinimlerini karşılıyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!