banner2

Depremzedeler oy kullanacak mı? Depremzedeler nasıl oy kullanacak?

Son dakika haberleri... Depremzedeler oy kullanacak mı? Depremzedeler nasıl oy kullanacak? Depremzedelerin oy kullanıp kullanmayacağı ve kullanırsa nasıl kullanacağı merak ediliyordu. Konuya dair Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden son dakika bir açıklama geldi. Afet bölgesinden diğer illere giden depremzedelerin adres değişiklik, ikamet aldırma işlemleri nüfus müdürlükleri, e-Devlet ve nüfusmatik üzerinden kolaylıkla yapılabilecek. Depremzedeler, “karavan, çadır, prefabrik evler, yurt, huzurevi gibi yerler”i yerleşim yeri adres beyanında bulunabilecek.

Gündem 16.03.2023, 12:01 16.03.2023, 12:01
Abone ol
Depremzedeler oy kullanacak mı? Depremzedeler nasıl oy kullanacak?

Son dakika haberleri... Depremzedeler nasıl oy kullanacak? sorusu son günlerde vatandaşlar tarafından çok merak ediliyor. Konuya dair Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden son dakika bir açıklama geldi.

DEPREMZEDELER NASIL OY KULLANACAK?

Depremzedeler nasıl oy kullanacak? Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şu şekilde:

Afetzede vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin azaltılması ve kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması için 6 Şubat öncesinde yerleşim yeri adresi depremden etkilenen illerde bulunan vatandaşlarımızın diğer illere yerleşim yeri Adres Değişikliği işlemlerini nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilmelerine imkan sağlanmıştır.

Ayrıca Adres Kayıt Sistemi Uygulama Yönergesinin 7’nci maddesinin 4’üncü fıkrasına istinaden doğal afet sonucu yerleşim yerlerinin kullanılamayacak hale gelmesinden dolayı afetzede vatandaşlarımız, yerleşmeleri için gösterilen “karavan, çadır, prefabrik evler, yurt, huzurevi gibi yerler”e nüfus müdürlüklerimiz, E-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yerleşim yeri adres beyanı yapabilecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!