banner2

Depremzede vatandaştan İmamoğlu'na tepki: PKK ile iş birliği yapıyorsunuz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Altılı Masa ve HDP'nin adayı olarak açıklanmasının ardından deprem bölgesinde Ekrem İmamoğlu ve depremzede bir vatandaş arasında bir diyalog yaşandı. Daha önce belediye seçimlerinde PKK'nın siyasi ayağı HDP'nin kendisine verdiği destek nedeniyle HDP'ye teşekkür eden İmamoğlu'na bir depremzede "PKK ile işbirliği yapıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. İmamoğlu ise depremzede vatandaşı yalancılıkla suçladı.

Gündem 24.03.2023, 00:44 24.03.2023, 01:09
Abone ol
Depremzede vatandaştan İmamoğlu'na tepki: PKK ile iş birliği yapıyorsunuz

Tüm Türkieye'yi derinden etkileyen Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere tüm bakanlar bölgede yoğun bir çaba gösteriyor. 

CHP VE HDP'YE ÜYE OLUN 

Deprem bölgesinde depremzedelere çadır vermek için "CHP veya HDP'ye üye olun kartınızla gelin" zihniyetinde olan CHP'li yöneticiler de bölgede çalışmalarını devam ettiriyor. 

Ramazan Kara isimli depremzede bir vatandaş deprem sonrası bölgede bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'tan çadır istediğini belirterek aralarında geçen diyaloğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anlattı

CHP'DEN KONTEYNER ŞARTI!

"Öztunç, 'tamam' dedi. Bekledim, çadırları kendi çevrelerine dağıtıyorlar, vermediler. 'Çadır kalmadı, bir dahaki sefere' dedi. Ali Öztunç, iki gün sonra 'Nerede oturuyorsan konumunu at, ben sana konteyner gönderiyim' diye beni aradı. Oğluma, 'ben bilmiyorum, konumu sen at.' dedim. Çocuk konumu attı. İş adamı, 'Genel Merkezi ile CHP Milletvekili Ali Öztunç'un talimatı var. Sana istediğin kadar konteyner verip, yardım yapacağız.' demiş. Çocuk gitmiş, ilçe başkanı falan demişler ki 'Siz, bu Ramazan Kara'nın oğluna nasıl konteyner verirsiniz, bu adam bize ters bir adam.' Çocuk da 'Beyefendi, bizim acımız büyük, benim bekleme şeyim kalmadı.' demiş. Bunun üzerine 'yarın sabahleyin konteynerleri size göndereceğiz, babana da selam söyle.' demişler. Akşam oldu, bekledim, yok. İş adamına telefon ettim, 'Beyefendi ne oldu bizim konteynerler?" dedim. Dedi ki 'Sana konteyner vermemiz için il başkanı, siyasiler karşı çıkıyor. Sana, konteyner veremeyeceğiz. Gelip ya CHP'ye ya da HDP'ye üye olacaksın ki üye kartınla gelip alacaksın.' Ben de 'Ben canlarımı verdim, ne vatanımı satarım ne de bayrağımı satarım, sizin gibi vatansızlara ne de üye olur gelirim. Üye olmam. O konteynerleri istemiyorum. Devletim bana 2 konteyner verecekti, 4 konteyner gönderdi. Devletim, bana 2 çadır verecekti, 10 çadır gönderdi. Tırla gıda, odun, kömür gönderdi. Benim, sizin hiçbir şeyinize ihtiyacım yok. Siz, vatan hainisiniz.' dedim."

KILIÇDAROĞLU HDP'Yİ ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklamasının ardından HDP ile CHP arasındaki yakınlaşma giderek artarken, Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyareti de çok konuşuldu. 

Kılıçdaroğlu, "HDP ile bazı konularda birlikte hareket edeceğiz" açıklamasında bulunarak  Kandil'e selam çaktı.

BELEDİYELERİ HDP DESTEĞİYLE KAZANDILAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na HDP'li Pervin Buldan'ın 'İstanbul'u biz kazandık' açıklaması soruldu. İmamoğlu, Buldan'ın açıklamasının sorulması üzerine "HDP'ye desteği için teşekkür ediyorum" demişti.
HDP artık açık bir şekilde CHP'ye destek verdiğini gösterirken deprem bölgesinde tepki çeken bir olay yaşandı.

"PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORSUNUZ"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu depremzedeleri ziyaret ettiği esnada bir depremzede kendisine "PKK ile iş birliği yapıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

"YALAN KONUŞUYORSUN "

Depremzede vatandaşı iftira atmakla suçlayan İmamoğlu "Yalan konuşuyorsun. İftira atıyorsun." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!