banner2

Depremin şiddeti dronla görüntülendi! 'Hayatımda böyle bir şey görmedim!'

Depremin ilk gününden itibaren yurt dışından ve yurt içinde bilim adamları şiddetini açıklayan raporları tek tek yayınladı. Depremin en çok etkilen bölgesi olan Hatay'ın Samandağ ilçesinde kara yollarında birçok noktada metrelerce uzunluğunda yarıklar meydana geldi. Yollarda yaklaşık 3 kilometrelik derin yarıklar ve çökmeler oluştu. Depremin şiddetini gözler önüne seren yol, havadan kuş bakışı açıyla görüntülendi.

Gündem 19.02.2023, 22:58 19.02.2023, 23:56
Abone ol
Depremin şiddeti dronla görüntülendi! 'Hayatımda böyle bir şey görmedim!'

Hatay'ın Samandağ'ın ilçesinde deprem birçok noktada derin yarıklar oluşturdu. Yeni Mahallesi Liman Caddesi'nde depremin etkisiyle kara yolunun birçok noktasında kırıklar, yarıklar  çökmeler meydana geldi.İşte o şiddeti gösteren fotoğraflar...

ULAŞIM YAPILAMIYOR 

5 metreyi bulan çökmeler nedeniyle yolun trafiğe kapanmasıyla birçok kırsal mahalle yoluna ulaşım yapılamıyor. Dron ile de görüntülenen bölgelerde yollardaki uzun çatlak, kırık ve çökmelerle oluşan tahribat depremim nedenli şiddetli olduğunu bizlere yeniden gösterdi. 

"HAYATIMDA BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM"

Depremin ardından yolları görmeye geldiğini ifade eden Davut Uysal, "İnsan ne hissedebilir. Duygularımız alt üst oldu. Allah korusun. Yapacak bir şey yok. Bu yolun böyle olması korkunç. Sözün bittiği yerdeyiz. Acılarımız büyük. Kayıplarımız büyük. Allah'ın takdiri" dedi.

"BU KADAR KÖTÜ BEKLEMİYORDUM"

Dilber Uysal ise "Çok kötüyüz. Bu yolu görünce depremi bir kez daha yaşamış gibi oluyoruz. Felaket. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim, depremden önce burası sakindi. Bu kadar kötü beklemiyordum" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!