Yandex Metrica

Sitede Ara

Depremden tam 467 gün sonra bulundu! İzmir'de denildi, Kahramanmaraş'tan çıktı!

Depremden tam 467 gün sonra bulundu!  İzmir'de denildi, Kahramanmaraş'tan çıktı!

6 Şubat depremlerinde yıkılan Ebrar Sitesi enkazından yaralı çıkarılıp İzmir'e götürüldüğü iddia edilen Fikriye Aybüke Körük'ten acı haber geldi. 467 gün sonra  DNA eşleşmesi sonucu, izine ulaşan aile Körük'ün cenazesi Kahramanmaraş'ta ulaştı. Körük'ün annesi bir karışıklık olmuş olabileceğini belirtip yeniden DNA testi yapılması için savcılığa başvurdu.

Gündem

10.06.2024, 16:36

Kahramanmaraş'taki Ebrar Sitesi'nin B Blok'taki dairesinde eşi Barış Körük (30) ile oturan Fikriye Aybüke Körük, 6 Şubat depremlerinde enkaz altında kaldı. Körük'ün annesi Fadime Gökçe, Adana'dan Kahramanmaraş'a gelerek arama-kurtarma çalışmalarını takip etti.Çalışmaların 6'ncı gününde damadının cenazesi çıkarılırken kızına ait bir ize hiçbir şekilde rastlamadılar.

 

Havalimanlarında yeni dönem: Bunu yapan yolcu uçağa alınmayacak Havalimanlarında yeni dönem: Bunu yapan yolcu uçağa alınmayacak Haberi Görüntüle

KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNULDU 

10 gün boyunca enkazın başında bekleyen Fadime Gökçe, enkazda bodrum katına inilmesine rağmen kızına ulaşılamayınca polise gidip kayıp başvurusunda bulunmak istedi. Ancak kendisine 5-10 gün sonra başvuru yapması gerektiği söylendi. 

Silahlarla seri atış yapıldı! MSB’den dikkat çeken paylaşım: Kilit kapanıyor! Silahlarla seri atış yapıldı! MSB’den dikkat çeken paylaşım: Kilit kapanıyor! Haberi Görüntüle

İZMİR'E SEVK EDİLMİŞ

Bunun üzerine Adana'ya dönen Fadime Gökçe, 20 Şubat'ta DNA örneği verip, kayıp başvurusunda bulundu. Bu sırada Fikriye Aybüke Körük'ün, depremin ikinci gününde İzmir'deki Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği ortaya çıktı. 

Başıboş köpek terörü! Saldırının adresi bu sefer Adana: 5 yaşındaki çocuk komada! Başıboş köpek terörü! Saldırının adresi bu sefer Adana: 5 yaşındaki... Haberi Görüntüle

467 GÜN SONRA GELEN ACI HABER 

10 Şubat'ta hastaneye giriş yaptığı öğrenilen Körük, burada iddiaya göre; ayakta tedavi gördükten sonra hastaneden ayrıldı.İzmir'e gelen Gökçe, kızını burada da bulamadı. Hastaneye getirilişinin üzerinden 467 gün sonra haber geldi.

Savcılıktan aranan Fadime Gökçe'ye, verdiği DNA örneğinin Kahramanmaraş Kapıçam Mezarlığı'nda toprağa verilen genç kadınla eşleştiği belirtildi. Cenazeyi buradan alan Gökçe, memleketine götürüp, Adana Kabasakal Mezarlığı'nda annesinin yanında defnetti.

Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı: 5 milyar insana ulaşacak Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu Türksat 6A uzaya fırlatıldı:... Haberi Görüntüle

"DNA TESTİ YAPILSIN"

Buna karşın Fadime Gökçe, teslim alıp annesinin yanına defnettiği genç kadının kızı olduğuna inanamadığını belirtip, "Bu kişiyi, bir kadın, 'kendi kızı' diye teşhis edip, toprağa veriyor. İnsan tanımadığı birini teşhis eder mi? Kızımı saçından bile tanırım. Ölümünden sonra bir fotoğraf bile çekilmemiş, görmedim. Bir karışıklık da olmuş olabilir. Bu nedenle tekrar savcılığa başvurduk. DNA testi yapılsın, gerçek ortaya çıksın." dedi.

Hem Avrupa'yı hem de içimizdeki düşmanları kudurttu! Dünyada gündem Merih'in bozkurt selamı Hem Avrupa'yı hem de içimizdeki düşmanları kudurttu! Dünyada gündem Merih'in... Haberi Görüntüle

"KAFAMDAKİ ŞÜPHELERİ SİLMEM LAZIM"

Kızının hayatta olduğuna inandığını ifade eden Anne Gökçe, bayrama hüzünlü girdiğini söyledi. Gökçe, "Geçenlerde ciğerlerime su dolduğu için hastanelik oldum. Entübe edildim. Adeta ölüp, tekrar dirildim. Kafamdaki şüpheleri silmem için DNA testi yapılmasına izin verilmesini talep ediyorum. Her zamanki gibi yine bize bayram yok. Dağlar sanki üzerime devriliyor." dedi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading