Yandex Metrica

Depremde kızının elini bırakmamıştı! Acılı babanın sözleri yürek dağladı

Depremde kızının elini bırakmamıştı! Acılı babanın sözleri yürek dağladı

6 Şubat depremlerinde kızının enkaz altındaki cansız bedeninin elini tuttuğu fotoğrafla hatırlanan Mesut Hançer, felaketin yıl dönümünde kızının mezarını ziyaret etti. Evlat acısının çok farklı olduğunu belirten Mesut hançer, "Ellerine sarıldım, ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık. Anında gitmiş anında." dedi.  

Gündem

06.05.2024, 08:39

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli çifte felaketin üzerinden tam bir yıl geçti. Bugün 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümü. 11 ilimizi bir etkileyen ve büyük bir yıkıma yol açan asrın felaketinde 53 bin 537 canımızı yitirdik ve onlarca vatandaşımız yaralandı. Depremin sembol karelerinden biri olarak hafızalara kazınan kızının elini bırakmayan baba, çifte felaketin birinci yılında kızının mezarlığını ziyaret etti.

İstanbul'dan kan donduran olay! Kimse ikna edemedi: Metrelerce yükseklikten atladı! İstanbul'dan kan donduran olay! Kimse ikna edemedi: Metrelerce yükseklikten atladı! Haberi Görüntüle

DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Türkiye'yi yasa boğan depremden sonra eşi ve 3 çocuğuyla birlikte Ankara’ya yerleşen ve orada yeni bir hayat kuran Mesut Hançer, acının yıl dönümünde ailesiyle birlikte Kahramanmaraş’a geldi. Mesut Hançer, şehre girer girmez ilk olarak Kapıçam Şehir Mezarlığı’na giderek kızı Irmak Leyla’nın kabrini ziyaret etti. Kızının mezarının başına çiçek bırakan Hançer, duygusal anlar yaşadı.

Erdoğan'a hakaretten yargılanan şarkıcı Atilla Taş'tan geri vites: 'Ülkenin cumhurbaşkanıdır, saygı duyacağız' Erdoğan'a hakaretten yargılanan şarkıcı Atilla Taş'tan geri vites: 'Ülkenin cumhurbaşkanıdır,... Haberi Görüntüle

"BİZ DE KENDİSİYLE BERABER ÖLDÜK"

Depremde kızıyla birlikte 7 yakınını kaybettiğini, Ankara’da TV 100’de çalıştığını belirten Mesut Hançer, “Gidişi oldu gelişi olmadı bir daha. Biz de kendiyle beraber öldük işte. Biz de kendiyle beraber öldük yani. Hepsinin acısı farklı ama evladınki başkaymış. Öbürlerini bastırıyormuş yani anne, baba, abi kardeş acısını daha kötü bastırıyormuş. Hiçbir zaman da çıkmadı, çıkmıyor da, hiçbir zaman da çıkmıyor acısı. 2-3 saat çocuğumun elini tutarak bekledim yani o şekilde. Ama bir daha da bırakamadık ki elini” dedi.

O ilimizde kimsenin bilmediği gizemli NATO üssü çıktı: Ormanın içinde yıllarca kamufle olmuş O ilimizde kimsenin bilmediği gizemli NATO üssü çıktı: Ormanın içinde... Haberi Görüntüle

"ÇOK KÖTÜYMÜŞ EVLAT ACISI"

Her ne kadar Ankara’da yaşasa da sık sık Kahramanmaraş’a gelip kızının mezarını ziyaret ettiğini ifade eden Hançer, şunları kaydetti; “Babaannesinde kalıyordu işte, gezmeye gittiydi oraya. 2 saatliğine gitti, işte gelmedi. Her şeyi yarım kaldı. Her şeyimiz bitti yani, her şeyimiz kayboldu, yok oldu. Fırından çıktık geldik bir ümitle ama ümitlerimizin hepsi yarım kaldı. Geldiğimizde hep enkaz yığınıyla karşılaştık. Belden aşağısı enkazın altındaydı. Ellerinden öptüm, yanaklarından öptüm. İşte ellerine sarıldım, ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık. Anında gitmiş anında. Çok kötüymüş evlat acısı. Yani yüreğimizin başında ateş yanıyor daha da sönmedi, daha da sönmedi yani”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading