banner2

Deprem felaketi sonrası İstanbul'da göç başladı! Herkes o bölgeye gidiyor

Türkiye'yi derinden sarsan çifte felaketin ardından İstanbul'da göç başladı. İnsanlar daha güvenli olduğunu düşündüğü kentin kuzey kesimlerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Özellikle Çekmeköy’e çok fazla talep var.

Gündem 10.03.2023, 08:37 10.03.2023, 08:50
Abone ol
Deprem felaketi sonrası İstanbul'da göç başladı! Herkes o bölgeye gidiyor

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli çifte felaketin ardından gözler olası İstanbul depremine çevrildi.

İSTANBUL'DA GÖÇ BAŞLADI

Türkiye'yi derinden sarsan ve 46 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği depremlerin ardından Marmara bölgesinde ve özellikle İstanbul’da gerçekleşmesi beklenen depremin yeniden gündeme gelmesiyle birlikte insanlar daha güvenli yerlere göç etmeye başladı.

EN FAZLA TALEP ÇEKMEKÖY'E

İstanbu'da ikamet eden vatandaşlar, çifte felaketin ardından daha güvenli olduğunu düşündüğü mega kentin kuzey kesimlerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Özellikle Çekmeköy’e çok fazla talebin olduğu öğrenildi.

''KİRALIK DAİRE FAZLA YOK''

Çekmeköy’de 20 yıldır emlakçılık yapan Ahmet Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“İnsanlar, Üsküdar, Kadıköy gibi yerlerdeki evlerini kiraya verip buraya geliyor. Buralara talep 1999 depreminden beri vardı. Bu son depremlerden sonra daha da arttı ancak kiralık daire fazla yok” 

SULTANGAZİ'DE DE HAREKETLİLİK VAR

Kentin Avrupa yakasında da kuzey ilçelerden Sultangazi’de deprem hareketliliğinin yaşandığı belirtiliyor. İstanbul'da emlakçılık yapan Alişan Şahin, “Özellikle depremden sonra evini satılığa çıkaran çok kişi oldu. Zemin iyi, ev çok eski olduğundan insanlar daha güvenli yerlere gitmek için satıyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!