banner2

Deprem enkazından tamı tamına 2 milyon dolar çıkardılar! Arama kurtarma ekiplerine Özel harekat da katıldı

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası ekiplerin enkaz altında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremden etkilenen Gaziantep'te arama kurtarma faaliyeti gerçekleştirilen itfaiyeciler, enkazda yaklaşık 2 milyon dolar buldu. Deste deste paraları siyah bir valize dolduran itfaiyeciler, özel harekat ekipleri eşliğinde tek tek çıkardığı dolarları polis teslim etti.

Gündem 17.02.2023, 18:12 17.02.2023, 18:44
Abone ol

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası ekipler arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Depremden etkilenen Gaziantep'te çöken Ayşe-Mehmet Polat Sitesi'nde arama kurtarma faaliyeti yürüten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, enkazdan çıkardıkları bir kişinin yanında bir miktar para buldu. 

2 MİLYON DOLAR BULDULAR VALİZE KOYDULAR

Parayı çıkarmaya başladıkları andan itibaren cep telefonlarıyla kamera kaydı alan ekipler, deste halindeki paraları da siyah bir valize doldurdu. İtfaiyeciler, özel harekat ekipleri eşliğinde tek tek çıkardığı dolarları polise tutanak karşılığı teslim etti.

GÜN DAYANIŞMA VE BİRLİK GÜNÜDÜR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, bu tarz durumlarla çok karşılaştıklarını söyledi.

Depremin ilk anından itibaren itfaiye ekiplerinin sahada canla başla çalıştığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

Bizler enkazda ilk olarak vatandaşın canını kurtarmaya çalıştık. Bu arada enkazda mallar da kaldı. Araçlar, ziynet eşyaları, para gibi değerli eşyalar bulundu. İtfaiyeci arkadaşlarımız, önce canları kurtardı ardından buldukları değerli eşyaları sahiplerine teslim ediyorlar. Kent merkezinde çöken bir binada arkadaşlarımız tahmini olarak 2 milyon doları emniyete teslim ettiler. Bu, itfaiye personelinin ruh halini gösteriyor. Hem vatandaşın canının yanında hem de mallarını koruma altına alıyor. Böyle çok olay oluyor, bu yalnızca biri. Biz gördüğümüz eşyaların hepsini emniyete teslim ederiz. Gün, dayanışma ve birlik günüdür.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!