banner2

Deprem Ağı uygulaması nedir? IOS Deprem Ağı uygulaması nereden, nasıl indirilir?

Son günlerde popülerleşen Deprem Ağı uygulaması, Türkiye'de Asrın felaketi olarak nitelenen depremler sonrasında milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Günümüzde teknolojinin çağ atlamasıyla birlikte artık depremler bulunduğunuz bölgede meydana gelmeden kısa bir zamanda, telefon uygulamalarından bildirim alabiliyorsunuz. IOS'ta yani iPhone model telefonlarda bulunan deprem ağı uygulaması da bunlardan biri. Peki, Deprem Ağı uygulaması nedir? IOS Deprem Ağı uygulaması nereden, nasıl indirilir?

Gündem 17.03.2023, 17:20
Abone ol
Deprem Ağı uygulaması nedir? IOS Deprem Ağı uygulaması nereden, nasıl indirilir?

Deprem Ağı uygulaması nedir? IOS Deprem Ağı uygulaması nereden, nasıl indirilir? Deprem Ağı uygulaması sayesinde akıllı cihazlarınızdan gerçek zamanlı olarak deprem uyarıları bildirim almanız artık mümkün. Son günlerde popülerleşen Deprem Ağı uygulaması, Türkiye'de Asrın felaketi olarak nitelenen depremler sonrasında milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Günümüzde teknolojinin çağ atlamasıyla birlikte artık depremler bulunduğunuz bölgede meydana gelmeden kısa bir zamanda, telefon uygulamalarından bildirim alabiliyorsunuz. IOS'ta yani iPhone model telefonlarda bulunan deprem ağı uygulaması da bunlardan biri. Peki, Deprem Ağı uygulaması nedir? IOS Deprem Ağı uygulaması nereden, nasıl indirilir?

DEPREM AĞI UYGULAMASI NEREDEN, NASIL İNDİRİLİR?

Deprem Ağı uygulaması nedir? IOS Deprem Ağı uygulaması nereden, nasıl indirilir? Uygulama gerçek zamanlı depremleri önceden algıladığı için deprem yaşadığınız bölgede hissedilmeden kısa bir sürede depreme karşı hazır olmanıza imkan tanıyor. Tüm cihazlarda yer alan ivmeölçerle depremler kolayca tespit ediliyor.

Depremler tespit edildikten sonra uygulama tarafından kullanıcı bilgilendiriliyor. Uygulamanın amacı toplumu gerçek zamanlı olarak uyararak felaketlerin önüne geçmek.

Uygulamayı yükleyen kullanıcılar, uygulama içinden konum bilgisi ve bölge uzaklıklarını ayarlayarak kolayca depremlerden haberdar olabiliyor. Deprem dalgaları, 5 ile 10 km/s arasında hareket ediyor. Dolayısıyla depremin zararlı dalgaları kullanıcıya ulaşmadan kişilere uyarı gönderiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!