Yandex Metrica

Sitede Ara

Demir 5 lira çıktı mı? Madeni 5 TL nereden nasıl alınır?

Demir 5 lira çıktı mı? Madeni 5 TL nereden nasıl alınır?

Yüksek enflasyon ile paraların değeri de zamanla düşüyor. Madeni paraların en büyüğü olan 1 lira ile artık bir sakız bile alınamaz duruma geldi. Zaman zaman daha büyük madeni paraların tedavüle gireceği iddiaları gündeme geliyordu. Yaşanan gelişmelerin ardından 5 TL'lik madeni paraların çıkacağı kesinleşti. Peki Demir 5 lira çıktı mı? Resmi Gazete'de 5 TL değerindeki madeni paraların tedavüle çıkarılması tebliği yayımlandı. Madeni 5 TL nereden nasıl alınır?

Gündem

08.06.2024, 08:54

Yeni ve daha büyük madeni paraların ve banknotların tedavüle gireceği iddiaları zaman zaman gündemde yerini koruyordu. Son olarak 5 TL'lik madeni para ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda hatıra parası olarak çıkan 5 TL'lik demir paralar bu kez gerçekten tedavüle girecek.

Lugano Fenerbahçe maçını şifresiz veren yabancı uydu kanalları | FB-Lugano maçını yayınlayan kanallar hangileri? Lugano Fenerbahçe maçını şifresiz veren yabancı uydu kanalları | FB-Lugano... Haberi Görüntüle

DEMİR 5 LİRA ÇIKTI MI?

Demir 5 lira için önemli bir gelişme yaşandı. 5 TL değerindeki madeni paraların tedavüle çıkarılması tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Demir 5 liraların yakında tedavüle girmesi bekleniyor. Piyasada dolaşımının yakında başlaması bekleniyor. 

MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ağır darbe MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ağır darbe Haberi Görüntüle

MADENİ 5 TL NEREDEN ALINIR?

Madeni 5 TL'ler basımının ardından piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

Son dakika: Bakan Fidan'dan 'Suriye ile normalleşme' açıklaması Son dakika: Bakan Fidan'dan 'Suriye ile normalleşme' açıklaması Haberi Görüntüle

DEMİR 5 LİRA ÖZELLİKLERİ NELER?

Çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve ağırlığı 8,25 gr. olacak.

Madeni 5 TL'nin ön yüzünde, dış halkada sekiz köşeli Selçuklu yıldızı motifi kullanıldı. Halka ve göbeğin birleşim yerinde ay yıldız yer alırken ortada Türkiye Yüzyılı logosu olacak.

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading