banner2

Değişimciler kalemini kırdı: İzmir'de Tunç Soyer dönemi sona eriyor: Özel'e 'Vefasızlık' diyerek sitem etti

Krizin, kaosun eksik olmadığı CHP'de yeni gündem maddesi yerel seçimler... Değişimciler, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren belediyelerin üstünü çizdi. Söz konusu o isimlerden biri olan Tunç Soyer'inde biletini kesen Özel, İzmir'de anket yaptıracak. Koltuğunu kaybetme riski taşıyan Tunç Soyer ise Özel'i "Vefasızlık" ile suçladı.

Gündem 20.11.2023, 15:39 20.11.2023, 16:28
Abone ol
Değişimciler kalemini kırdı: İzmir'de Tunç Soyer dönemi sona eriyor: Özel'e 'Vefasızlık' diyerek sitem etti

CHP'de olaylı geçen kurultay sonrası göreve gelen Özgür Özel Kemal Kılıçdaroğlu destekçilerinim bir bir üstünü çizmeye devam ediyor. O isimlerden biri olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ise panik bastı. İstanbul ve Ankara için Kılıçdaroğlu'nun isimlerini aday göstermeyi planlayan Özel İzmir için tek kelime etmedi. 

TUNÇ SOYER'İN ANKET PANİĞİ

İzmir'de anketlerin devam ettiğini belirten Özgür Özel'in sözleri "İzmir'i ben alırım" diyen Tunç Soyer'in başından aşağıya kaynar sular döktü. Özel'in bu sözleri karşısında uykuları kaçan Tunç Soyer'in yakın çevresine Bu dönemde yapılacak anketler doğru sonuç vermez" diyerek itiraz ettiği iddia edildi.

"ANKETLER SEÇİME 6 AY KALA YAPILIR"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Sıtkı Şükürer, "Bugünden seçim anketi yapılmamalı" dedi. Tunç Soyer'e yakınlığı ile tanınan Şükürer, "Seçimlere 6 ay kala yapılan anketlerle seçimlere 1 hafta kala yapılanlar arasında adaylar lehine çok ciddi farklılıklar oluşabilir." şeklinde konuştu.

"BUGÜN YAPILACAK ANKET DOĞRU SONUÇ VERMEZ"

"Siyasetin sıcağı içerisinde o kutuplaşma ortamı içerisinde adayların oyları giderek kendi taraftarlarının ve safların sıklaşması nedeniyle artar" diyen Şükürer, "Sosyolojik bir vakadır ki bugün yapılacak bir anketle seçimden bir hafta önce yapılacak anket arasında fark olacaktır. Mesela, Tunç Bey lehine minimum 10 puanlık bir artış söz konusu olabilecektir. Bu çok açık bir gerçekliktir." dedi.

"YENİLGİLİNİN NEGATİF RÜZGARI..."

Sözlerine devam eden Şükürer, "Dolayısıyla an itibari ile yapılan anketlerde daha ziyade mevcut adaylara eleştirel bakılır. Tolerans daha azdır ve daha katı tutumlarla daha düşük oy oranları çıkabilir. Bunu bu şekilde değerlendirmek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Şükürer, CHP'nin Mayıs ayındaki genel seçimlerde ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yenilgi aldığını anımsatarak, "Bu yenilginin getirdiği bir negatif rüzgar Kılıçdaroğlu'nu kurultayda genel başkanlıktan etti. Ve bağlı olarak an itibari ile baktığımızda, Ankara, İzmir, İstanbul ve tüm il ve ilçelerde CHP'nin oyunda aşağıya doğru bir süzülme çıkıyor olması şaşırtıcı olmaz" şeklinde konuştu.

"TUNÇ SOYER: VEFASIZLIK"

"İzmir'de bir başkan arayışı vefasızlık değil mi?" sorusunu cevaplayan Soyer, "Onu bilemem. Yalnız ciddi olarak bunu hak etmediğimi düşünüyorum. Türkiye'ye ve dünyaya örnek projeleri hayata geçirmiş biri olarak kamu vicdanının bu konuda doğru şekillenmesini bekliyorum. İzmir'e haksızlık yapılmasın diyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!