banner2

DDK'nın ardından YÖK de harekete geçti: Eş zamanlı inceleme başlattı

YÖK Başkanı Erol Özvar: 2022 KPSS sınavında çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili açıklamada bulundu. Özvar, "2022 KPSS sınavında çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı.

Gündem 03.08.2022, 20:22 03.08.2022, 20:57
Abone ol
DDK'nın ardından YÖK de harekete geçti: Eş zamanlı inceleme başlattı

KPSS'de çıkan soruların bir yayınevinin deneme testlerindeki sorularla aynı olmasına yönelik iddialar üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu tarafından inceleme başlatıldı. Yüksek Öğretim Kurulu da DDK ile eş zamanlı olarak inceleme başlattığını duyurdu.

YÖK Başkanı Erol Özvar DDK denetlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada "2022 KPSS sınavında çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen ve ÖSYM'de incelemelerini tamamlayan Devlet Denetleme Kurulu, 2022-KPSS lisans oturumuna ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!