banner2

Davutoğlu'nun avukatından açıklama: Demirtaş'a verilen cezadan üzüntü duymuşlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun avukatı, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak, 2016 yılında Ahmet Davutoğlu’na 'hakaret ettiği' iddiasıyla açılan davada 11 ay 20 gün hapis cezası alan Selahattin Demirtaş için üzüldüklerini belirtti.

Gündem 25.01.2022, 00:16
Abone ol
Davutoğlu'nun avukatından açıklama: Demirtaş'a verilen cezadan üzüntü duymuşlar

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, Mersin’de 27 Şubat 2016 yılında gerçekleştirdiği mitingde yaptığı konuşmada dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na 'hakaret ettiği' iddiasıyla açılan davada 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun avukatı Ahmet Başçı, sosyal medya hesabı üzerinden karar ilişkin bir açıklama yaptı.

"HAKARET İDDİASI GERÇEK OLMAYIP AÇIKÇA KÖTÜ NİYETTİR"

Başçı açıkalmasında, "Sayın Selahattin Demirtaş'ın Mersin'de görülen ceza davası, Sayın Ahmet Davutoğlu'ndan bağımsız gerçekleşen bir yargılamadır. İş bu yargılamanın salt Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'na hakaret iddiasıyla gerçekleştiği beyanı gerçek olmayıp açıkça kötü niyettir. Kamu davalarında şikayet veya şikayetten vazgeçme yoktur; yargılama süreçlerini de etkilemez" ifadelerini kullandı.

Avukat Başçı'nın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere dönemin Başbakanı Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ve kamu kurumlarına yönelik "kamu görevlisine hakaret" ve diğer suç iddialarıyla aleyhine 2015 yılında RESEN ve KAMUSAL soruşturma ve yargılama yürütülen Sayın Selahattin DEMİRTAŞ'ın Mersin'de görülen ceza davası, Sayın Ahmet DAVUTOĞLU'ndan bağımsız gerçekleşen bir yargılamadır. İş bu yargılamanın salt Sayın Genel Başkan Ahmet DAVUTOĞLU’na hakaret iddiasıyla gerçekleştiği beyanı gerçek olmayıp açıkça kötü niyettir.

1.) Sayın Genel başkan yeni bir sayfa açma adına daha önce şahsına yönelik ve kamusal olmayan tüm davalardan Şubat 2020 yılında feragat etmiştir.

2.) Mersin'de görülen davanın duruşmalarına Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ve avukatları hiç bir zaman iştirak etmemiştir.

3.) Kamu davalarında şikayet veya şikayetten vazgeçme yoktur; yargılama süreçlerini de etkilemez. Müvekkilimden bağımsız olarak yürüyen ve başkaca da suç ve mağdurların olduğu yargılamanın müvekkilimiz üzerinden izah edilmeye çalışılması hakikat dışı ve kötü niyetli bir yaklaşımdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!