banner2

Datça'ya nasıl gidilir? Datça nerenin ilçesi

Netflix'in sevilen Türk dizisi Şahmaran'ın Datça'da çekildiğini duyanlar internette Datça'ya nasıl gidilir? Datça nerenin ilçesi? diye aratılıyor. İşte detaylar...

Gündem 20.01.2023, 17:27 22.01.2023, 11:37
Abone ol
Datça'ya nasıl gidilir? Datça nerenin ilçesi

Netflix'te yayınlanan ve kısa bir zamanda oldukça sevilen yerli dizi Şahmaran'ın nerede çekildiği izleyenlerin merak konusu haline gelmişti. Şahmaran'ın Datça'da çekildiğini öğrenenler internette, 'Datça'ya nasıl gidilir? Datça nerenin ilçesi' diye aratıyorlar. İşte merak edilenler...

DATÇA'YA NASIL GİDİLİR? DATÇA NERENİN İLÇESİ

Netflix'te yayınlanan Şahmaran dizisinin çekim yerlerinden birisi olan Datça, internette arama motorlarında aranıyor. Güzelliği ile bilinen Datça, Şahmaran dizi ile ününe ün katmış diyebiliriz. Datça yarımadasının kuzeyinde Gökova Körfezi, güneyinde ise Hisarönü Körfezi bulunuyor. Bölge olarak çok özel bir konuma sahip olan Datça, Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmiş vaziyette. Zengin bitki ve hayvan çeşitleri, temiz havası, birbirinden güzel koyları ve mavi bayrakları ile korunması gereken bir nadir bölgelerden birisi.

Datça’ya gidebilmek için birçok yol mevcut durumda. Bu alternatiflerden birincisi şehir dışından gelecek olanlar için uçakla oluyor. Datça’ya gelirken uçakla gelmeyi düşünüyorsanız Dalaman Havalimanı veya Milas - Bodrum Havalimanı’nı rahatlıkla kullanarak Datça'ya ulaşabilirisiniz. Dalaman Havalimanı’na iniş yaptığınız vakit Havaş ile Marmaris’e gelmeniz lazım. Sonrasında Marmaris’ten Datça minibüslerine binerek Datça merkeze ulaşabilirsiniz. Milas - Bodrum Havalimanı’na iniş yaptığınız vakit Datça’ya gitmek için feribotu kullanmanız sizin için vakit açısından fayda sağlayacaktır.

Datça gelebilmeniz için tercih edebileceğiniz ikinci seçeneğimiz ise otobüs. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehirden Datça Otogarı’na otobüs ile gidebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!