banner2

Daha önceki kredileri ne yaptın?

Yenidoğan-Cumhuriyet-Emek metro hattının yapımını iptal eden İBB Başkanı İmamoğlu, gerekçe olarak bütçelerinin yetersiz olduğunu ve yine kredi kullanma ihtiyaçları olduğunu öne sürdü.

Gündem 08.06.2021, 11:08 08.06.2021, 12:48
Abone ol
Daha önceki kredileri ne yaptın?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı iptal edilen Yenidoğan-Cumhuriyet-Emek metro hattı konusunda bir açıklama yaptı. 

KREDİ BULURSAK ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İmamoğlu, Yenidoğan-Cumhuriyet-Emek Metro hattının bugünkü bedelinin 2,2 milyar lira olduğununu iddia eden İmamoğlu, yaptığı açıklamada Yenidoğan-Cumhuriyet-Emek Metro hattının yapımını iptal etmediklerini, kredi bulurlarsa çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Belediyenin 4 milyar liranın üzerindeki öz kaynağından metroların yapımına para ayırdığını ve bu parayı inşaat çalışmaları devam eden 10 hatta ayırdıklarını söyleyen İmamoğlu "Bizim totalde ayırdığımız öz kaynağın yarısını buraya ayırmamız gerekiyor ki burasını yapabilelim. Şu anki bütçemizin böyle bir gücü yok. Ama borçlandığımız takdirde yapabiliriz. Emek Hastanesi’nden başlayan; Sarıgazi, Taşdelen, Yenidoğan hattı ile ilgili süreci iptal etmiş değiliz."

HER SEFERİNDE KREDİ BAHANESİ

Çalışmasını iptal ettikleri her çalışma için kredi kullanmayı gündeme getiren İBB'nin bütçesini ve diğer kredileri ne için kullandığı merak ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!