banner2

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde asgari ücrete rekor zam kararı çıkar mı? Milyonlarca vatandaş bu habere kilitlendi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Kabinede DİSK'in 5 bin 200 lira asgari ücret zam talebiyle birlikte diğer sendikaların zam talepleri de istişare edilecek. Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre asgari ücret 3 bin 700 liradan az olmayacak.

Gündem 22.11.2021, 12:02 22.11.2021, 16:06
Abone ol
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde asgari ücrete rekor zam kararı çıkar mı? Milyonlarca vatandaş bu habere kilitlendi

Türkiye'de tüm vatandaşların gözü bugün asgari ücret gündemiyle toplanması beklenen Kabine Toplantısı'na çevrildi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.  Kabine Toplantısı'de asgari ücret görüşmelerinin yanında birçok konu değerlendirilecek. Ankara kulislerinden sızan bilgilere göre, asgari ücret 2022 3 bin 700 liradan az olmayacak.

KABİNE 2 HAFTALIK ARANIN ARDINDAN TOPLANACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanan Kabinede, 2022 asgari ücret rekor zam görüşmelerinin yanında son dönemde güvenlik güçleri ve MİT'in gerçekleştirdiği başarı operasyonlar, sahadaki son durum ve gelen istihbarat raporları ele alınacak.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde MHP lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen 50+1 görüşmesi de toplantının ana gündem maddelerinden biri olacak.

FAİZ İNDİRİMİ VE 2022 ASGARİ ÜCRET ZAMMI EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ OLACAK

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu tarafından alınan faiz indirimi kararı Kabine Toplantısında konuşulacak. Öte yandan, 2022 yılı için işveren ve işçi ile aralık ayının ilk haftasında asgari ücret pazarlığı için masaya oturacak olan hükümet, toplantı öncesi son kez Kabinede son kez asgari ücrete rekor zam konusunu değerlendirecek. 

DİSK'İN ASGARİ ÜCRET TALEBİ DE DİKKATE ALINACAK

Geçtiğimiz hafta DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, gerek yoksulluk sınırı gerek gıda fiyatları artışı ve gerekse ekonomik büyüme dikkate alındığında 2022 yılında asgari ücretin en az net 5 bin 200 TL olması gerektiğini söylemişti. 

Bugün gerçekleşecek Kabine Toplantısında DİSK'in yanında, diğer sendikaların asgari ücret 2022 talepleri de dikkate alınacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!