banner2

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı kar yağışının bilançosunu açıkladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 75 devlet ve il yolunun ulaşıma kapandığını, bazı illere gidişlerin tedbir amaçlı durdurulduğunu bildirdi.

Gündem 25.01.2022, 02:05
Abone ol
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı kar yağışının bilançosunu açıkladı

İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesabı (Twitter) üzerinden yapılan açıklamada, devletin olumsuz hava koşullarıyla mücadelede, yurdun dört bir yanında tüm birimleriyle yoğun bir şekilde çalışmalarını devam ettirdiği belirtildi.

81 İLDE 4 BİN 603 VATANDAŞ GÜVELİ BÖLGELERE SEVKEDİLDİ

AFAD verilerine göre, ülke genelinde 74 bin 936 personel, 25 bin 187 araç, makine ve teçhizat ile mücadeleye devam edildiği ifade edilen açıklamada, 81 ilde, 4 bin 603 vatandaşın mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevkinin sağlandığı bilgisi verildi.

"DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARIYLA VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNDEDİR"

Olumsuz hava koşulları nedeniyle halihazırda 75 devlet ve il yolunun ulaşıma kapandığı kaydedilen açıklamada, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce ve Bursa güzergâhından İstanbul'a gidişlerin tedbir amaçlı durdurulduğunun altı çizildi.

Yapılan açıklamada, 6 il valiliğinden yolda kalan kişiler için gerekli tedbirlerin alındığı, İstanbul ve Adıyaman havaalanlarının da uçuşa kapatıldığı ifade edilerek, "Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşımızın hizmetindedir." denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!