Yandex Metrica

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Vatandaş Diplomat Projesi'ni tanıttı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Vatandaş Diplomat Projesi'ni tanıttı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Vatandaş Diplomat Projesi tanıtım programına katıldı. Türkiye'nin uluslararası alanda daha etkin bir temsil gücü kazanması ve pozitif algısının artırılması amacıyla hayata geçirilen "Vatandaş Diplomat Projesi" tanıtıldı. Fahrettin Altun tarafından ön tanıtımı yapılan proje, vatandaşlarımızı kamu diplomasisi aktörlerine dönüştürerek ülkemizin zengin kültürünü ve resmi tezlerini dünya genelinde etkin bir şekilde anlatmayı hedefliyor.  

Gündem

04.06.2024, 14:11

Türkiye'nin uluslararası alanda daha etkin bir şekilde temsil edilmesi ve ülke imajının güçlendirilmesi amacıyla, İletişim Başkanlığı tarafından Vatandaş Diplomat Projesi'nin tanıtımı yapıldı. Programa katılan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, proje hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu

Akıllara durgunluk veren olay! Eşini boynu ve ayaklarından bağlayarak saatlerce işkence yaptı! 'Sigara yakarak izledim' Akıllara durgunluk veren olay! Eşini boynu ve ayaklarından bağlayarak saatlerce... Haberi Görüntüle

YURT DIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLAR GÖNÜL ELÇİSİ OLACAK 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Vatandaş Diplomat Projesi tanıtım programı kapsamında düzenlenen panelde konuştu. Altun'un konuşmalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde;

Türkiye, 300'e yakın noktada dünyanın en yaygın diplomatik temsilcilik ağına sahip ülkelerden biri. Eğitim, yardımlaşma ve kalkınma alanında faaliyet gösteren birçok gözbebeği kurumumuz bulunuyor. Vatandaş Diplomat Projesi kapsamında biz İletişim Başkanlığı olarak öncelikle her bir vatandaşımızı, bilhassa da yurtdışında yaşayan veya sıklıkla yurtdışına seyahat eden vatandaşlarımızı birer gönül elçisi olarak görüyoruz.

TFF Başkanlık seçim sonuçları 2024 | Seçimi kim kazandı? Mehmet Büyükekşi mi, İbrahim Hacıosmanoğlu mı başkan oldu? TFF Başkanlık seçim sonuçları 2024 | Seçimi kim kazandı? Mehmet... Haberi Görüntüle

"VATANDAŞLARA DİPLOMAT OLDUĞU BİLİNCİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ"

Bu amaçla, ülkemizin tarihinden temel dış politika tezlerine, sanayisinden turizmine, kültür-sanat hayatından eğitim imkanlarına kadar birçok alanda vatandaşlarımızı daha fazla bilgilendirmeye ve her bir vatandaşımızın aynı zamanda birer vatandaş diplomat olduğu bilincini yaygınlaştırmaya çalışacağız.

Yurt içinde ve yurt dışında yapacağımız buluşmalarla, en güncel verilerle donatacağımız yazılı ve görsel materyallerle vatandaşlarımızı kamu diplomasisi faaliyetlerinde etkin birer aktör haline getirmeye gayret edeceğiz. Böylelikle hem kültürel etkileşimin sağlayacağı zenginlikten istifade edecek; hem de barışa, adalete ve hoşgörüye dayalı ilişkilerin geliştirilmesi noktasında tüm dünyaya örnek olacağız.

The Boys 4. sezon 9. bölüm ne zaman? The Boys 4. sezon bitti mi? The Boys 4. sezon 9. bölüm ne zaman? The Boys... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE MARKASI DAHA DA GÜÇLENECEK"

Bugün tanıtım programı kapsamında kamuoyunun istifadesine sunduğumuz “Vatandaş Diplomat El Kitabımız” bu kapsamda, önemli bir referans kaynağı olacak. Bu çalışmalarımızın yanı sıra http://aboutturkiye.gov.tr dijital platformumuzu hayata geçirdiğimizi de buradan duyurmak istiyorum. Türkiye Markasını daha da güçlendirme yolunda hakikate dayalı bir iletişim ortamı ve sıhhatli bir enformasyon akışı sağlamak için platformumuz çok önemli fonksiyonlar icra edecek.

Fatma Zehra Kınık kimdir? Fatma Zehra Kınık kimdir? Haberi Görüntüle

178 FARKLI KATAGORİDE VERİ GİRİŞİ YAPILABİLECEK 

 Türkiye’yi kendi gözünden anlatmak isteyen vatandaşlarımız ve ülkemize ilgi duyan diğer ülke vatandaşları, ürettikleri içeriklerle kamu diplomasisi çalışmalarımıza ortak olabilecek, icracı kurumlarımız Türkiye Yüzyılı yolunda hayata geçirdikleri proje ve faaliyetlerinin tanıtımını anında gerçekleştirebilecek. Söz konusu kurumlarımız, “aboutturkiye” dijital platformumuza 178 farklı kategoride veri ve içerik girişi yapabilecek. Platformumuz ayrıca, Türkiye İletişim Modeli’miz çerçevesinde söylem birliğini sağlama noktasında, referans kaynaklarımızdan biri olacak.

Tüm dünyayı kilitledi! Küresel yazılım krizinin merkezindeki şirketin İsrail bağlantısı ortaya çıktı! Tüm dünyayı kilitledi! Küresel yazılım krizinin merkezindeki şirketin İsrail bağlantısı... Haberi Görüntüle

VATANDAŞ DİPLOMAT PROJESİ 

Vatandaş Diplomat Projesi, Türkiye'nin temsili ve tanıtılmasında, vatandaşlarımızı da birer kamu diplomasisi aktörü hâline getirmeyi amaçlıyor.

"Vatandaş Diplomat” projesiyle gittikleri ülkelerde Türkiye’yi temsil eden ve etkileşime girdikleri kişilerin Türkiye algısını şekillendirmede önemli bir rol üstlenen vatandaşların, Türkiye'nin temsil noktasında başarılı olması ve resmi tezlerimizi uluslararası kamuoyuna etkin şekilde aktarması hedefleniyor.

Ayrıca mevcut ön yargıların kırılması, ülkemiz aleyhindeki dezenformasyon kampanyalarına karşı mücadele edilmesinin yanında halklar arasındaki karşılıklı anlayışın güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Proje ile yurt dışına giden bütün Türkiye vatandaşlarının birer kamu diplomasisi aktörü hâline getirilerek Türkiye'nin marka değerinin güçlendirilmesi öngörülüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading