Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan iddialara yanıt: Borsa kazançlarından vergi alınacak mı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan iddialara yanıt: Borsa kazançlarından vergi alınacak mı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak merak edilen soruları yanıtladı. Yılmaz, borsada işlem vergisinden KKM'lerdeki son duruma ve enflasyonla mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Gündem

11.06.2024, 12:53

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, borsa kazançlarından vergi alınacağı iddiaları ilişkin yaptığı açıklamada ''Borsada yapılan işlemler üzerinden cüzi bir miktar alma tartışmaları yapılıyor. Borsada kazançlar üzerinden bir vergi yok. Sadece 10 binde 1'ler olur mu bunun tartışması var işlem ücreti olarak'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, NTV canlı yayınında ekonomiye ilişkin soruları yanıtladı. Yılmaz, borsa, KKM ve enflasyon da dahil olmak üzere birçok konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Uraloğlu duyurdu: Türksat 6A ilk kez antenlerini açtı Bakan Uraloğlu duyurdu: Türksat 6A ilk kez antenlerini açtı Haberi Görüntüle

ENFLASYONDA HEDEF 2026'DA TEK HANELER

Yılmaz, enflasyonla mücadele, kur korumalı mevduat ve borsa işlem ücretlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyonla mücadele için atılan adımlara değinen Yılmaz, ''Mayıs'tan sonra düşüş başlayacak dedik. Temmuz-Ağustos-Eylül'de devam edecek düşüş süreci. Enflasyon yıl sonunda yüzde 38'ler seviyesine gelecek. 2026'da ise yüzde 10'un altına düşecek şekilde programımızı yaptık. 2026'da tek haneli rakamları yakalayacağız.'' ifadelerini kullandı.

29 kişi hayatını kaybetmişti! İşçilerin patronu savunmasını yaptı: İhmalim yok! 29 kişi hayatını kaybetmişti! İşçilerin patronu savunmasını yaptı: İhmalim yok! Haberi Görüntüle

'KKM GÖREVİNİ YAPTI'

Yılmaz, Kur Korumalı Mevduat sisteminin başından beri geçici bir düzenleme olduğuna vurgu yaptı. Yılmaz, ''Görevini yaptı, artık adım adım oradan çıkıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe-Lugano maçı tek maç mı, rövanşı var mı? Fenerbahçe yenilirse, berabere kalırsa ne olur? Fenerbahçe-Lugano maçı tek maç mı, rövanşı var mı? Fenerbahçe yenilirse,... Haberi Görüntüle

BORSA'DA KAZANÇLAR ÜZERİNDEN VERGİ YOK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, vergi düzenlemelerinin enflasyonu artırıcı değil, kayıt dışılığı azaltacak teklif barındırdığını belirtti. Sosyal medyada çok fazla spekülasyonların dolaşıma sokulduğunu belirten Yılmaz, ''Yetkililer açıklanmadan söylentilere itibar edilmemeli. Borsada yapılan işlemler üzerinden cüzi bir miktar alma tartışmaları yapılıyor. Borsada kazançlar üzerinden bir vergi yok. Sadece 10 binde 1'ler olur mu bunun tartışması var işlem ücreti olarak.'' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading