banner2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mardin'de konuştu: Terörle ittifakı olanın milletle ittifakı olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, "Biz bu kadim coğrafyada kıyamete kadar birlikte yaşayacağız. Bizim teröre asla müsamahamız yoktur. Terör ile bağı olanın milletimiz ile bağı olmaz. Terörü Cudi'de, Gabar'da gömdük mü? Çünkü bu terör benim vatandaşlarımın huzurunu kaçıramaz. Terörle ittifakı olanın millet ile ittifakı olamaz." dedi.

Gündem 10.05.2023, 17:29 10.05.2023, 20:08
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mardin'de konuştu: Terörle ittifakı olanın milletle ittifakı olamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

PAZAR GÜNÜ MARDİN BİR BAŞKA GÜMBÜRDEYECEK

Biz Mardin'i çok seviyoruz. Mardin Pazar gününe hazır mısınız? Gümbür gümbür sandıklara gidiyor muyuz? Sevgili Mardinliler, geleceğimizin teminatı sevgili gençler değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Dinlerin, dillerin medeniyetlerin beşiği Mardin bugün başka bir güzelsin. Tarihi sokakları, hanları, asırlık ibadethaneleri ile ne güzelsin Artuklu. Zeytini, zeytinyağı ile ne güzelsin Derik. Altın renkli buğdayları bereketli ovası ile ne güzelsin Kızıltepe... Özel takip edeceğim bakalım Kızıltepe'den nasıl bir ses gelecek. Kadim tarihi, gümüşü, kavunu, konakları ile ne güzelsin Midyat. Beyaz suyu, kaleleri, üzüm suyu kanalı ile ne güzelsin Nusaybin. Ne güzelsin Ömerli. Gençler siz bugün bir başkasınız. Sizin heyecanınızdan şunu anlıyorum Pazar günü Mardin bir başka gümdürdeyecek. Mardin'in güzelliklerini saymaya kelimeler yetmiyor.

TERÖRLE İTTİFAKI OLANIN MİLLETLE İTTİFAKI OLAMAZ

Biz bu kadim coğrafyada kıyamete kadar birlikte yaşayacağız. Bizim teröre asla müsamahamız yoktur. Terör ile bağı olanın milletimiz ile bağı olmaz. Terörü Cudi'de, Gabar'da gömdük mü? Çünkü bu terör benim vatandaşlarımın huzurunu kaçıramaz. Terörle ittifakı olanın millet ile ittifakı olamaz. Yavrularımızı ailesinden geleceğinden koparanları eline silah verip katil yapanları beni milletim affetmez. Bu HDP ve yandaşlarına biz ülkemizi böldürtmeyeceğiz. O yüzden bir olacağınız, kardeş olacağız diyoruz. PKK'dan DEAŞ'a ve FETÖ'ye kadar üzerimize salınan terör örgütleri ile neyin amaçlandığını çok iyi biliyoruz. Hiçbiri bizim kardeşliğimizin sırrına eremez. Onlar için en makbul Kürt kendilerine kul köle olandır. Mardin bunları iyi tanır, hepsinin ciğerini bilir. Mardin sırtını emperyalist efendilerine dayayıp, kendi milletine efelenenlere eyvallah etmedi, etmeyecektir. Türkiye Yüzyılını beraberce kuracağız. Pazar günü yapılacak seçimler çok önemli. Sadece kendimiz sandığa gitmek ile kalmayacağız. Çevremizdeki akrabalarımızdan hala tereddütü olan varsa onu da sandığa götürmeye var mıyız?

BUNLARA ARADIKLARI FIRSATI VERMEYELİM

Pazar günü bir kazaya meydan vermeyelim. Yoksa işte görüyorsunuz terör örgütlerinden tefecisine hepsi ellerini ovuşturarak bekliyorlar. Suriye'ye yaptıklarını bize de yapmak için gün sayan emperyalistleri görüyorsunuz değil mi? Bunlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz. Herkesin güvenliğinden huzurundan emin olduğu güzel ülkeyi yeniden karanlık günlere döndürmeye bunların gücü yetmez.

TÜRKİYE YÜZYILI BAYRAĞINI EN TEPEYE DİKECEĞİZ

Biz hem ülkemizin kazanımlarına sahip çıkacağız, hem de Türkiye Yüzyılı bayrağını en tepeye dikeceğiz. Bunu engellemek için karşımıza çıkardıkları koalisyon masasını gördünüz değil mi? Bay Bay Kemal'in kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? İnanın önüne 5 koyun verip şu ovaya salsanız akşama hepsini kaybedip döner.

14 MAYIS 'TA ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYOR MUYUZ?

Bunların Kürtlük, Araplık bir derdi yok. Bunlar bu katliamların arkasındaki projeyi uygulamaya devam ediyor. Mardin geleceğini bu Bay Bay Kemal'e emanet eder mi? Kendi ihtirasları yüzünden kontrolü kaybetmiş bu zata Mardin güvenir mi? Mardinli'nin iradesini cebinde sananlara derslerini vermek için Pazar gününe hazırlanıyor muyuz? Mardin 14 Mayıs'ta çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyor muyuz? 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileriye taşıyor muyuz? Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam diyor muyuz? Maşallah işte benim gönlümün efendisi Mardin bu. 

SADECE HİZMET VE ESER SİYASETİ YAPTIK

Biz bu ülkede 21 yıldır sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Hep eser ve hizmetlerimizle konuştuk. Ülkemizin tüm şehirlerini yatırımlarla donattık. Mardin'e de son 21 yılda 97 milyar lira tutarında yatırım gerçekleştirdik. Mardinli ihtiyaç sahiplerine 10 milyar lirayı aşkın kaynak aktardık. Sağlıkta 1424 yataklı 15 hastane hizmete sunduk. Mardin Şehir Hastanemizin inşaatı sürüyor. Şehir hastanemiz kuruluşunu tamamladığımız Artuklu Tıp Fakültesi ile birlikte faaliyet gösterecek. TOKİ vasıtasıyla 11 bin yakın konutu şehrimize kazandırdık. Şehrimizde riskli yapı olarak belirlediğimiz 3500 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik. Ulaşımda 29 km'den aldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 279 km'ye çıkardık. Mardin Havalimanı'na yeni bir terminal binası yaptık. Ilısu Veysel Eroğlu barajı ve hidroelektrik santralini şehrimizi kazandırdık. Sulanmasını sağladığımız arazilere, devam eden projelerle yeni ilaveler geliyor. Mardinli çiftçilere 3 buçuk milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Enerjide Mardin ve 8 ilçesine doğal gaz arzını sağladık. Derin ve Nusaybin'e de önümüzdeki dönemde doğal gaz veriyoruz. Biliyorsunuz Karadeniz gazının sevincini vatandaşımızla paylaşmak için faturalara yansıttık. Faturalar bedelsiz olarak geldi mi? Altındaki notu okudunuz mu? Hayırlı olsun.

BİZ SİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE 7 DÜVELE MEYDAN OKUDUK

Eser ve hizmetlerin yarım kalmaması için pazar günü sandıklara sahip çıkıyor muyuz? Mardin'den rekor bir oy bekliyoruz. Türkiye'nin üzerinde hesap yapanların aklı çıksın. Öyle bir destek verin ki umudunu bize bağlamış kardeşlerimizin yüzleri gülsün. Cumhuriyetimizin ilk asrında özellikle bu bölge üzerine çok oyunlar oynandı. Herkes gözünü buraya dikmişti. Bu kadim topraklar üzerinde hesabı olanlar sinsi niyetlerinden hiç vazgeçmedi. Türkiye'yi çevrenizde gördüğünüz siyasten zayıf, ekonomik olarak bitik  yerlerden biri yapmak için çok uğraştılar. Başımıza musallah edilen terör örgütlerinin gayesi de buydu. Biz de sizlerle aldığımız güçle 7 düvele meydan okuyarak ülkemizi büyüttük. Her türlü riski de aldık. Birileri Mardin'in sokaklarını çukurlarla bölmeye çalışırken biz Kürt kardeşlerimiz için kendimizi siper ettik.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!