banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sandık çağrısı

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için oy verme işleminin sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi.

Gündem 28.05.2023, 17:05 28.05.2023, 18:11
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sandık çağrısı

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri için oy kullanma işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Vatandaşlar seçmen kayıtlarının bulunduğu okullara giderek en önemli vatandaşlık görevlerinden birini yerine getirdi. Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 49.52, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 44.88 ve Sinan Oğan'ın yüzde 5.17 almasıyla hiçbir adayın yüzde 50+1 çoğunluğu sağlanamaması sonucu seçimleri ikinci tura kaldı. İkinci turda ise en çok oyu alan Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olarak yarıştı. Oy pusulasında sadece iki adayın ismi ve forografları yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sandıkların kapanmasının ardından açıklama geldi.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

Sabahın erken saatlerinden beri sandıklarda fedakârca görev yapan her bir dava arkadaşıma teşekkür ediyorum. Sonuçlar kesinleşinceye kadar tüm kardeşlerimi sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum. Şimdi, milletimizin başımız üzerine olan iradesini son ana kadar koruma vakti!

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!