Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özbek Cumhurbaşkanına Devlet Nişanı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özbek Cumhurbaşkanına Devlet Nişanı!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Devlet Nişanı Tevcih Töreni" gerçekleştirildi. Erdoğan tarafından Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'e Devlet Nişanı tevcih edildi.

Gündem

07.06.2024, 12:57

Devlet Nişanı Tevcih Töreni'nde iki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev'e Türkiye Cumhuriyeti Devlet Nişanı tevcih etti. Törende konuşan Erdoğan, Özbekistan'ın, Mirziyoyev'in 2016'da Cumhurbaşkanı seçilmesinden itibaren bölgesinde barış ve istikrarın kaynağı haline geldiğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev'in, Türkiye'nin de gönülden desteklediği yeni Özbekistan 3. Rönesans Projeleri ve uyguladığı ekonomik reformlarla ülkesinin kalkınmasını temin ettiğini söyledi. 

Erdoğan, "Şevket kardeşimin tarihiyle büyük, kültürüyle büyük, halkıyla büyük bir devlet olan Özbekistan'ı tekrar şaha kaldırdığını memnuniyetle görüyoruz. Özbekistan'ın her alanda elde ettiği başarılardan Türkiye olarak, Türk kardeşleri olarak biz de gurur duyuyoruz." dedi.

Sürücü profili değişecek! Ehliyette yaş sınırı güncellendi! Bu yaşa geldiğinizde araba kullanamayacaksınız! Sürücü profili değişecek! Ehliyette yaş sınırı güncellendi! Bu yaşa geldiğinizde... Haberi Görüntüle

"MÜNASEBETLERİMİZİ DAHA İLERİ BİR SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ"

Bu yıl Türkiye-Özbekistan diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 32. yılının idrak edildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan törende şu açıklamalarda bulundu. 

Kapsamlı stratejik ortaklık seviyesine çıkardığımız münasebetlerimizi inşallah daha da ileri taşıyacağız. Aziz kardeşim, ilişkilerimizin bugünkü mükemmel seviyesine ulaşmasının önünü açan müstesna liderliğinizle aramızdaki dostuk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine yönelik samimi bir irade sergilediniz. 

Irak İçişleri Bakanlığı duyurdu: Kerkük, Erbil ve Duhok'taki yangınların failleri PKK çıktı! Irak İçişleri Bakanlığı duyurdu: Kerkük, Erbil ve Duhok'taki yangınların failleri... Haberi Görüntüle

"DEVLET NİŞANIMIZI TEVCİH ETMEKTEN MEMNUNİYET DUYUYORUM"

Türkiye'nin ve Türk milletinin kara gün dostu olduğunuzu 6 Şubat depremleri başta olmak üzere, son yıllarda karşılaştığımız her hadisede gösterdiniz. İşte tüm bu nedenlerle Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanımızı size tevcih etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Devlet Nişanını ülkelerimiz arasındaki sarsılmaz kardeşliğin güçlü nişanesi olarak göreceğinize ve taşıyacağınıza inanıyorum. Rabbim kardeşliğimizi, muhabbetimizi daim eylesin. Zatı devletlerinin ve kardeş Özbek halkının mutluluk ve refahı için en iyi dileklerimi sunuyorum.

Bakan Fidan’dan Mısırlı mevkidaşına tebrik telefonu: İkili ilişkiler ele alındı Bakan Fidan’dan Mısırlı mevkidaşına tebrik telefonu: İkili ilişkiler ele alındı Haberi Görüntüle

TÖRENE İKİ LİDERİN EŞLERİ DE KATILDI

Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in eşi Ziroat Mirziyoyeva da katıldı. Ziroat Mirziyoyeva'nın Türkiye ziyaretine özel olarak lale motifli bir elbise giydiği görüldü.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev onuruna resmi akşam yemeği verdi.

Taksim'de akılalmaz olay: Meydandaki banklardan birinde bir kişi ölü bulundu! Taksim'de akılalmaz olay: Meydandaki banklardan birinde bir kişi ölü bulundu! Haberi Görüntüle

ASIRLIK TATLARIN BULUŞMA NOKTASI SERGİSİNE ZİYARET 

Tören öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ve eşi Ziroat Mirziyoyeva, sergi salonunda düzenlenen "Asırlık Tatların Buluşma Noktası: 7 Bölgede Türk Mutfağı" sergisini gezdi. Erdoğan ve Mirziyoyev, sergi alanında gösteri yapan horon ekibini izledi. Cumhurbaşkanları ve eşleri, günün anısına fotoğraf çektirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading