banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Minik Poyraz'a 200 lira harçlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitliği ziyarete gelen vatandaşlarla yakından ilgilenip onlarla sohbet ederken Poyraz Köşker, isimli minik vatandaşın isteğini kırmadı. Erdoğan, Poyraz isimli minik vatandaşın ‘Cumhurbaşkanı’ seslenişine ‘efendim’ diye cevap verdi. Erdoğan’ın elini öpen Poyraz, 200 lira haçlığı da kaptı.

Gündem 18.03.2023, 16:17
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Minik Poyraz'a 200 lira harçlık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıl Dönümü Töreni'nde konuştu. Ddestan yazdığımız topralarda deprem mesajı veren Erdoğan, ''Yaraları Çanakkale ruhu ile sarabiliriz'' dedi.

''Çanakkale ruhuna tekrar ihtiyacımız var." diyen Erdoğan, ''Özellikle deprem ve sel felaketiyle yüreklerimizin yandığı bu sancılı dönemde, Çanakkale ruhuna tekrar ihtiyacımız var. Yaklaşık 49 bin kardeşimizin hayatını kaybettiği, 11 ilimizde ciddi yıkıma ve acıya yol açan depremin yaralarını ancak bu ruhu dirilterek sarabiliriz. Nasıl 108 sene önce omuz omuza vererek imkansızı başardıysak, asrın felaketinin üstesinden de yine dayanışmayla, yine kardeşlikle gelebiliriz" ifadelerini kullandı.

''KÜLLERİMİZDEN YENİDEN DOĞACAĞIZ''

Deprem bölgelerine yapılan ziyaretlere ilişkin konuşan Erdoğan, ''Ziyaret ettiğimiz şehirlerde insanlarımızın metanetini, sabrını, vakarını ve hayata yeniden tutunma iradesini gördükçe biz de cesaret kazanıyoruz. En büyük gücümüz olan bu seferberlik ruhunun zedelenmesine fırsat vermeden, inşallah gece gündüz çalışarak en kısa sürede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Türkiye, devleti ve milletiyle zorluklara göğüs gerecek, krizleri fırsata çevirecek, küllerinden yeniden doğacak kapasiteye sahiptir" dedi.

ŞEHİTLİKLERE KARANFİL BIRAKTI

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'ndaki Şehitler Abidesi'nde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitlik Anı Defteri'ni imzaladıktan sonra şehitliklere karanfil bıraktı.

ELİNİ ÖPTÜ HARÇLIĞI KAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehtiliği ziyarete gelen vatandaşlarla da yakından ilgilenip onlarla sohbet etti. Erdoğan, Poyraz isimli minik vatandaşın ‘Cumhurbaşkanı’ seslenişine ‘efendim’ diye cevap verdi. Erdoğan’ın elini öpen Poyraz, 200 lira haçlığı da kaptı. Parayı cebine koyan Poyraz’a takılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'anladı, parayı tanıyor' dedi.

Erdoğan ile fotoğraf çekiren minik Poyraz, aldığı uzaktan kumandalı arabayla mutluluğu ikiye katlandı.

''ONU HEP TELEVİZYONLARDAN GÖRÜYORDUM''

Cumhurbaşkanını Erdoğan'ı daha önce televizyonlardan gören Poyraz Köşker şu ifadeleri kullandı;

''Nasıl olduğunu sordum. Elini öptüm. Bana 200 lira ve oyuncak araba verdi. Hep onu televizyonlarda görüyordum. Çok iyi gördüm.''

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!