Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya'ya Gazze teşekkürü: Gönlümüzde müstesna bir yer edindi

Madrid’de Türkiye-İspanya İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya'daki yatırımcılara çağrı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İspanya ile ekonomik ve ricari ilişkilerimizi daha da güçlendirmek arzusundayız. İspanya'dan çok sayıda yatırımcıyı ülkemize davet ediyoruz. Türkiye bölgede cazibe merkezi. Ticaret ve yatırım iş birliklerimizi cesur ve yenilikçi bir açıyla kurgulamamız yeni fırsat pencelerinin açılmasına vesile olacaktır. Daha geniş perspektifle ülkemelerimizi geleceğe taşıyabiliriz.'' dedi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldılarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İspanya'nın, İsrail mezalimi karşısında izlediği tutumu takdirle karşıladığımızı burada vurgulamak istiyorum. Ateşkes çağrılarına kan dökerek karşılık veren şımarıklıkla karşı karşıyayız.Vicdan sahibi hiçbir ülkenin böyle bir tabloyu kabullenmesi mümkün değil. Sayın Sanchez ilkeli ve dirayetli politika benimseyerek İspanya, Filistin ve Türk milletinin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir" ifadelerini kullandı.

Gündem

13.06.2024, 15:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madrid’de Türkiye-İspanya İş Forumu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'da yaptığı açıklamalarda önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İspanya'daki yatırımcılara çağrı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İspanya ile ekonomik ve ricari ilişkilerimizi daha da güçlendirmek arzusundayız. İspanya'dan çok sayıda yatırımcıyı ülkemize davet ediyoruz. Türkiye bölgede cazibe merkezi. Ticaret ve yatırım iş birliklerimizi cesur ve yenilikçi bir açıyla kurgulamamız yeni fırsat pencelerinin açılmasına vesile olacaktır. Daha geniş perspektifle ülkemelerimizi geleceğe taşıyabiliriz.'' dedi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldılarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İspanya'nın, İsrail mezalimi karşısında izlediği tutumu takdirle karşıladığımızı burada vurgulamak istiyorum. Ateşkes çağrılarına kan dökerek karşılık veren şımarıklıkla karşı karşıyayız.Vicdan sahibi hiçbir ülkenin böyle bir tabloyu kabullenmesi mümkün değil. Sayın Sanchez ilkeli ve dirayetli politika benimseyerek İspanya, Filistin ve Türk milletinin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

İspanya ile ekonomik ve ricari ilişkilerimizi daha da güçlendirmek arzusundayız. İspanya'dan çok sayıda yatırımcıyı ülkemize davet ediyoruz. Türkiye bölgede cazibe merkezi. Ticaret ve yatırım iş birliklerimizi cesur ve yenilikçi bir açıyla kurgulamamız yeni fırsat pencelerinin açılmasına vesile olacaktır. Daha geniş perspektifle ülkemelerimizi geleceğe taşıyabiliriz.

Galatasaray-Trencin maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Trencin hangi ülkenin takımı? Galatasaray-Trencin maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Trencin hangi... Haberi Görüntüle

''20 MİLYAR DOLAR HEDEFİNİ NEREDEYSE YAKALAMIŞ OLDUK''

Atılacak adımları destekleyeceğiz. Siyasetçiler olarak görevimiz iş dünyasının önünü açmaktır. Bugün imzalanacak anlaşmalarla iş birliğimizin ahdi zeminini daha da güçlendireceğiz. 2002 öncesinde 2 milyar dolar civarında seyreden ticaret hacmimiz geçen sene 19.2 milyar dolara ulaştı. 20 milyar dolar hedfinizi neredeyse yakalamış olduk.  İlişkilerimizi geliştirme arzusundayız.

Meteoroloji uzmanı 'Aşırı sıcaklar geliyor' diyerek uyardı! Bu saatlerde dışarı çıkmayın Meteoroloji uzmanı 'Aşırı sıcaklar geliyor' diyerek uyardı! Bu saatlerde dışarı... Haberi Görüntüle

''KAZAN-KAZAN ESASLI OLMALI''

Sanayiden finansa gerçekleştirilecek oturumların önemli olduğunu düşünüyorum. Markalara arasındaki iş birlikleri giderek güçleniyor. G-20’deki çabalar da ayrı bir teşvik olmaktadır. Yeni ortaklıklara fırsat tanımalıyız. Ülkelerimizi geleceğe taşıyabiliriz. Ekonomik ilişkilerimiz kazan-kazan esaslı olmalı.

16 Temmuz Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? 16 Temmuz Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? Haberi Görüntüle

İSRAİL'İN GAZZE'DEKİ KATLİAMI

Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarındaki soykırım vicdan sahibi herkesin yüreğini kanatıyor. Gazze'de 37 binden fazla insan göz göre göre katledildi. 85 bin sivil yaralandı. Kiliseler, camiler, okullar ve mülteci kampları bombalandı. Doktorlar, akademisyen ve masum siviller kurşunların hedefi oldu. Vicdan sahibi hiçbir ülkenin böyle bit tabloyu kabullenmesi mümkün değildir.

Normalleşme zirvesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Suriye'den olumlu adım: 2011 öncesine dönmeliyiz Normalleşme zirvesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Suriye'den olumlu adım: 2011 öncesine... Haberi Görüntüle

''SANCHEZ'E TEŞEKKÜR EDİYORUM'' 

Ateş çağrılarına şımarıklıkla karşılık veren bir tablo ile karşı karşıyayız. İspanya'yı tavrından dolayı tebrik ediyorum. İspanya'nın, İsrail mezalimi karşısında izlediği tutumu takdirle karşıladığımızı burada vurgulamak istiyorum İspanya Başbakanı Sanchez'in tebrik ediyorum tavrından dolayı. Sanchez ilk günden beri tutarlı bir politika izleyerek Türk milletinin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. İspanya'nın ülkemizin AB üyelik sürecine verdiği samimi destek için müteşekkirim.

Hayrete düşüren protesto: Başıboş sokak köpeği düzenlemesi için köpek kılığına girdiler! Hayrete düşüren protesto: Başıboş sokak köpeği düzenlemesi için köpek kılığına... Haberi Görüntüle

''EKONOMİDE BÜYÜME YÜZDE 5,7 OLDU''

Türkiye ekonomisi geçen yıl yaşadığı deprem felaketine rağmen toparlanma sürecini başarıyla devam ettiriyor. İhracatı 355 milyar dolarla kapattık. Ekonomide büyüme yüzde 5,7 oldu. Türkiye satın alma gücü partisine göre dünyada 11. sırada.

Son dakika: Bakan Tunç'tan İzmir'deki elektrik faciasıyla ilgili açıklama: 29 gözaltı kararı! Son dakika: Bakan Tunç'tan İzmir'deki elektrik faciasıyla ilgili açıklama: 29... Haberi Görüntüle

SANCHEZ: İKİ ÜLKE HER ALANDA MUHTEŞEM İLİŞKİLERE SAHİP

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, açıklamasında şunları kaydetti;

"Türkiye, İspanya için anahtar bir ekonomik ortak ve bölgesinde önemli bir oyuncu. İspanya ve Türkiye her alanda en muhteşem ilişkilere sahip iki ülke"

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading