Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik

İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aşımıza, işimize, ekmeğimize ortak olan enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik. Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor. Enflasyonda yılın 2. yarısından itibaren inşallah güzel neticeler alacağız. Salgın, savaşlar, küresel krizler gibi sebeplerle tekrar nükseden enflasyon sorununu geçmişte olduğu gibi tek haneli rakamlara mutlaka indireceğiz" dedi.

Gündem

15.06.2024, 12:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam aleminin Kurban Bayramını kutlarken birlik ve beraberlik mesajı verdi.

"Vasıl olduğumuz Kurban Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum.'' diyen Erdoğan, ''Bu mübarek günlerin milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum. Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahade ediyoruz. İnşallah hep birlikte gönül gönüle vererek bu bayramı tam anlamıyla bir kardeşlik şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Oğlu ve kayınpederi feci şekilde can vermişti! Antalyasporlu Naldo'yu kahreden kazada karar açıklandı Oğlu ve kayınpederi feci şekilde can vermişti! Antalyasporlu Naldo'yu kahreden... Haberi Görüntüle

GAZZELİLERE BAYRAM MESAJI

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail vahşeti altındaki Gazzelilere de bayram mesajı gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

"Gazze'de soykırımcı İsrail'in mezalimi altında idrak eden kardeşlerimin Kurban Bayramını yürekten tebrik ediyor acı çeken zulme ve her gün katliama uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzura güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum" 

'Öleceksek burada ölelim' bu sözü hafızalara kazınmıştı! Dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 15 Temmuz'da yaşadıklarını anlattı! 'Öleceksek burada ölelim' bu sözü hafızalara kazınmıştı! Dönemin Adalet Bakanı... Haberi Görüntüle

''ZAFER FİLİSTİN HALKININ OLACAKTIR''

Gazze'ye yardımların 55 bin tonu aştığını belirten Erdoğan, ''İsrail’le olan tüm ticari işlemler durduruldu. Filistin Devleti'nin tanınması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Siyonist şebekenin tüm baskısına rağmen her platformda hakkı adaleti ve adaleti ve barışı savunuyor doğruları cesaretli haykırmaktan çekinmiyoruz. Çocuk katili İsrail’in ve destekçilerinin tüm barbarlıklarına rağmen zaferi inşallah Filistin halkının olacaktır" dedi.

Ekonomiyle ilgili de mesaj veren Erdoğan, "Aşımıza, işimize, ekmeğimize ortak olan enflasyon canavarından kurtulma sürecine girdik. Ekonomi programımız üretim, istihdam ve ihracat tarafında meyvelerini veriyor. Enflasyonda yılın 2. yarısından itibaren inşallah güzel neticeler alacağız. Salgın, savaşlar, küresel krizler gibi sebeplerle tekrar nükseden enflasyon sorununu geçmişte olduğu gibi tek haneli rakamlara mutlaka indireceğiz" dedi.

18 Temmuz TFF başkanlık sonuçları saat kaçta belli olur? TFF seçim sonucu ne zaman açıklanır? 18 Temmuz TFF başkanlık sonuçları saat kaçta belli olur? TFF... Haberi Görüntüle

TERÖRLE MÜCADELE 

Cumhurbaşkanı Erdoğan terörle mücadele konusunda da net mesajlar verdi. Erdoğan, "Terörle mücadele konusunda elde ettiğimiz tarihi kazanımımızdan taviz vermemiz asla söz konusu değildir. 40 yıldır milletimizin kanını ve kaynaklarını sülük gibi emen bölücü terör belasına son verinceye kadar operasyonlarımızı devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getirenlerin dualarının kabul olmasını diledi. Bayramda yola çıkacak sürücülere de kurallara uymaları tavsiyede bulundu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading