banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yoon Suk-yeol ile sohbet etti: Yapacağımız çok işler var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Merkezinde Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile görüşmesinin ardından yanlarına gelen Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol ile bir süre sohbet etti. Erdoğan, sohbet sırasında Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinisto ile Güney Kore Devlet Başkanı Suk-yeol'u tanıştırdı.

Gündem 21.09.2022, 01:01 21.09.2022, 02:33
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu için geldiği ABD’nin New York kentinde, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol'u tanıştırdı. Buluşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yoon Suk-yeol arasında önemli diyaloglar yaşandı. Yoon Suk-yeol, Erdoğan'dan övgüyle bahsederken, Erdoğan'ın çıkışı ise dikkatlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu'ndaki hitabının ardından temaslarını sürdürdü. 

GÜNEY KORE DEVLET BAŞKANINDAN BAŞKAN ERDOĞAN'A ÖVGÜ

Güney Kore Devlet Başkanı Suk-yeol, Başkan Erdoğan'ın NATO'daki rolünü ve liderliğini takdir ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore Başkanı Suk-yeol'un kendisini ülkesine davet etmesi üzerine, en yakın zamanda Güney Kore'ye bir ziyaret planladığını belirterek, "Görüşmemiz lazım. Yapacağımız çok işler var" dedi.

Suk-yeol ayrıca eşi Kim Kun-hee'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde New York'ta düzenlenen Türk mutfağı programına katılacağını da söyledi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina Vecid ile de ayaküstü sohbet etti.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!