Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev Akıncı SİHA’yı imzaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TEKNOFEST'te Türkiye'nin gururu Akıncı SİHA’yı imzaladı.

Gündem 28.05.2022, 15:41 28.05.2022, 17:34
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen TEKNOFEST Azerbaycan'ın Seçkin Gözlemci Günü'ne katılarak konuşma yaptı. 

''BÖLGEDE YENİ BİR SAYFA AÇMA ZAMANI GELDİ''

Azerbaycan'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin kimsenin toprağında ve egemenliğinde gözü olmadığını söyleyerek ''Habis niyetlilere verecek tek karış toprağımız da yoktur, olmayacaktır. Bölgemizde yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiştir'' ifadelerini kullandı.

AKINCI SİHA'YI BİRLİKTE İMZALADILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TEKNOFEST'te Türkiye'nin gururu Akıncı SİHA’yı imzalarken alkış tufanı koptu. 

AKROBASİ GÖSTERİLERİNİ İZLEDİLER

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Bakü’de TEKNOFEST Azerbaycan kapsamında Azerbaycan ve Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi uçak gösterilerini izledi. Erdoğan ve Aliyev ikilisi gösteri karşısında mest oldular.

''BİR MİLLET İKİ DEVLET''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; ''Dünyanın en gözde havacılık, uzay ve teknoloji festivali #TEKNOFEST’i Bir Millet, İki Devlet, Tek Festival şiarıyla Bakü’de gerçekleştirdik. Azerbaycan ile nice projelerde gençlerimize yeni ufuklar açmayı, millî teknoloji hamlemizi birlikte gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!