Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi sonrası basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yaşadığımız felakette Türk dünyası olarak sergilediğimiz dayanışmayı, birlik ve beraberliği hiçbir zaman unutmayacağız." dedi.

Gündem

23.01.2024, 20:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi sonrası basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem felaketinde Türkiye'nin yanında olan Türk Devletleri Teşkilatı'na teşekkür dileklerini iletti. Erdoğan, zirvede Türk Yatırım Fonu kurucu anlaşmasının imzalandığını açıkladı. Erdoğan, kurulacak fona İstanbul'un ev sahipliği yapılacağını bildirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran Cumhurbaşkanı seçilen Mesud Pezeşkiyan'a tebrik telefonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran Cumhurbaşkanı seçilen Mesud Pezeşkiyan'a tebrik telefonu Haberi Görüntüle

TÜRK DÜNYASI OLARAK SERGİLEDİĞİMİZ DAYANIŞMAYI UNUTMAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde: Yaşadığımız felakette Türk dünyası olarak sergilediğimiz dayanışmayı, birlik ve beraberliği hiçbir zaman unutmayacağız.Deprem bölgesi şehirlerimiz sel fekaletine maruz kaldı. Uzmanlar Kahramanmaraş merkezli depremlerin insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olduğunu söylüyor.Türkiye geniş bir alanda yıkıma sebep olan bu deprem fırtınasına ağır kış şartlarında yakalanmıştır. Devletimizin tüm imkanlarınını bölgeye gönderdik. İhtiyaç duyulacak kim varsa topyekün seferber olduk.

15 Temmuz Milletin Zaferi! İşte saat saat o gece yaşananlar 15 Temmuz Milletin Zaferi! İşte saat saat o gece yaşananlar Haberi Görüntüle

"DEPREMZEDELER EN KISA SÜREDE KALICI KONUTLARA YERLEŞTİRİLECEK"

Dünyanın 90 farklı ülkesinden gelen arama kurtarma ekipleri bize depremde destek verdiler. TDT ülkeleri, felaketin ardından yardım çağrımıza en hızlı cevap veren, en hızlı harekete geçen, acılarımızı en kalbi paylaşan dostlarımızın başında geliyor. Zor günlerimizde yanımızda yer alan teşkilatımızın kardeş ülkeleri hep yanımızda oldu. Bu dayanışmanın deprem yaralarının sarılmasında da devam edeceğine inanıyorum. Depremzedelerimizi en kısa sürede kalıcı konutlara ulaştırmak için tüm gayreti gösteriyoruz. Temelleri atıp süratle işe başladık. Hedefimiz 1 yıl içinde kaliteli ve güvenli yapıyı inşa etmektir.

Enes Batur nasıl kaza yaptı? Enes Batur sağlık durumu nasıl? Enes Batur nasıl kaza yaptı? Enes Batur sağlık durumu nasıl? Haberi Görüntüle

"YIKIMLARI VE ZARARLARI TAZMİN EDECEĞİZ"

Mayıs ayına kadar 100 bin konteyner kurarak yarım milyon depremzedeyi daha iyi şartlarda barınabilecekleri bu alanlara taşıyacağız. Son 20 yılda yaşanan doğal afetlerde hiçbir insanımızı nasıl aç ve açıkta bırakmadıysak aynı şeyi yapacağız. Şehirlerimizi en kısa sürede eski görkemine kavuşturacağız. Ülkemizin bir kısmında milyonlarca vatandaşımız afetlerle boğuşurken hiçbirimiz eskisi gibi davranamayız. Bize durmak ve dinlenmek haramdır. Sel felaketlerinin yeniden kanattığı yaraları sarmak için gece gündüz çalışacak, yıkımları ve zararları tazmin edeceğiz.

Elanur Pilici kimdir? Doç. Elanur Pilici özgeçmişi (İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Kadro) Elanur Pilici kimdir? Doç. Elanur Pilici özgeçmişi (İstanbul Aydın Üniversitesi... Haberi Görüntüle

TÜRK YATIRIM FONU KURUCU ANLAŞMASI 

İlgili kurumlarımız arasında işbirliğinin ileri seviyeye taşınmasını ve müteakip zirveye kadar TDT Sivil Koruma Mekanizmasının tesisini kararlaştırdık. Türk Yatırım Fonu kurucu anlaşmasının imzalanması zirvemizin somut adımları arasında olmuştur. Türk Yatırım Fonu'nun Türk dünyasında eşit sermaye katkısı ve eşit oy hakkı çevresinde kurulacak fona İstanbul ev sahipliği yapacaktır. Türk devletlerindeki firmaların finansmana erişimi kolaylaşacak.

Bir sonraki dönem başkanı Kazakistan'ın ev sahipliğinde Türkistan şehrinde düzenlenecek zirvemizin hazırlıklarını ele aldık. Mevcut ve gelecekte karşılaşılabilecek sınamalar karşısında mukavemetimizi artırmalıyız. Bunun için TDT'nin imkan ve kabiliyetlerini güçlendirmeliyiz. Tarihi, kültürel ve hakkaniyetli kurumsal yapılardan yoksun birlikteliklerin tıkandığı süreçte TDT, yeni bir ses, yeni bir sinerji merkezi haline gelmektedir.

Bu kara günümüzde yanımızda olan her bir kardeşimize minnet borcumuzu asla ödeyemeyeceğimizin altını çiziyorum.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading