banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyaya mesaj verecek! Gözler Ukrayna ziyaretine çevrildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Şubat'ta Ukrayna'ya gerçekleştireceği ziyaret öncesi Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'den dikkat çeken açıklamalar geldi.

Gündem 01.02.2022, 15:43 01.02.2022, 15:50
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyaya mesaj verecek! Gözler Ukrayna ziyaretine çevrildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna ziyareti öncesi Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'den bu ziyarete ilişkin önemli açıklamalar geldi. Zelenskiy, Ukrayna Parlamentosu'nda (Verhovna Rada) yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna'ya gerçekleştireceği ziyereti vurgularken 'güçlü ekonomik sinyal' mesajı verdi.

'GÜÇLÜ EKONOMİK SİNYAL' VURGUSU

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Parlamentosu'nda (Verhovna Rada) yaptığı konuşmada, Türkiye ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna ziyaretinde güçlü bir ekonomik sinyal vermek istediklerini belirtti.

Söz konusu sinyalin, Türkiye ile STA imzalanması olduğuna işaret eden Zelenskiy, "İki gün içerisinde Türkiye ile bir STA imzalayarak güçlü bir ekonomik sinyal vermeye hazırlanıyoruz. Gruplarımız çalışıyor ve anlaşacağımızdan eminim." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 Şubat'ta gerçekleştirmesi planlanan Ukrayna ziyaretinde, yeni iş birlikleri için görüşmelerin yapılması planlanıyor. İki ülke arasında yıllık 5 milyar dolar düzeyinde olan ikili ticaret hacminin kısa sürede 10 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!