Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü yendik! Şimdi aynı başarıyı ekonomide göstereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın ilk kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Terörü yendik, ekonomik sorunları da yeneceğiz" mesajı verdi.

Gündem 03.01.2022, 20:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü yendik! Şimdi aynı başarıyı ekonomide göstereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılının ilk kabine toplantısının ardından 83 milyon vatandaşa pek çok müjde verdi. Memur ve emeklilere ek zam oranlarını açıklayan Erdoğan, kömür yardımının doğalgaz desteği olarak verileceğini, devletin elektrik ve doğalgaz faturaları konusunda vatandaşın yanında olmaya devam edeceğini kaydetti. 

225 milyar 365 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaşarak tarihi bir rekora imza atan Türkiye'nin dünya ekonomisinden aldığı payın tarihte ilk kez yüzde 1'in üzerine çıktığını anlatan Erdoğan, terör örgütleriyle mücadelede sergilenen başarının ardından şimdi sıranın 'ekonomi'ye geldiği mesajını verdi. 

"İnşallah bu defa tarihi tekerrür ettirmeyecek, aynı bedelleri ödemeyeceğiz. Çünkü bu defa ibret alacağımız muazzam birikimler, asla vazgeçemeyeceğimiz muazzam kazanımlarla yolumuza devam ediyoruz" diyen Erdoğan özetle şunları söyledi:

EMPERYALİST HEVESLER KURSAKTA KALDI

"Vesayetin gücün beraber törpüledik. Kalkınma altyapımızı beraber güçlendirdik. Her bir insanımızı kucaklayan hak ve özgürlükleri beraber güçlendirdik. Biz size aşığız. Biz sizin dertliniz olan bir iktidarız ve biz terör örgütlerine karşı olan mücadelemizi bu can bu tende olduğu sürece sonuna kadar vermekte kararlıyız. Tüm terör örgütlerin başını hep birlikte ezdik. Sınırlarımıza kadar dayanan emperyalist heveslilerin hevesini hep beraber kursaklarında bıraktık. Şimdi de aynı başarıyı ekonomideki hedeflere ulaşarak beraber göstereceğiz. Yeter ki 2023 hedeflerimize 2053 vizyonumuza sahip çıkalım. Emin olun nasıl bugünkü Türkiye 20 yıl önceki Türkiye'nin fersah fersah önündeyse, 5-10 yıl gelecekteki Türkiye'de şimdikinden fersah fersah ileride olacaktır." 

ŞİMDİ ARTIK TURKOVAC VAR!

"Şimdi de salgın Omikron varyantıyla tekrar kapımıza dayandı. Hasta sayılarında artış yaşansa da yatan hasta ve vefatlarda bir sorun gözükmüyor. TURKOVAC'ı da milletimize sunduğumuz dönemde salgına çok daha etkin, korunma araçlarına sahibiz. Milletimden 'tamam' diye ifade ettiğim salgın tedbirlerine riayet hususunda biraz daha sabır istiyorum. Eğitim her dönemde olduğu gibi salgın sürecinde de en önemli başlık arasında olmayı sürdürüyor. Ülkemizdeki öğretmenlerin en az iki doz aşılanma oranları bugün itibariyle İngiltere, Fransa gibi ülkelerin üzerindedir. Tedbirlere riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Sayılarını 500 binlerden 1,2 milyona ulaştırdığımız öğretmenlerimizi de desteklemeyi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl Bakanlığımızın düzenlediği eğitimlere öğretmenlerimizin katılma oranı yüzde 134'lük artış gösterdi. Meclis'imizde 3008 sayılı meslek kanununda 2 önemli değişiklik yapıldı. Üçüncü yılın sonunda kalfaların aldığı ücreti de iyileştirerek asgari ücretin yarısı kadar ücret alabilmeyi sağladık. Hedefimiz bu yıl sonuna kadar mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayısını 1 milyona çıkarmaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!