banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütü bir daha kılınıza ilişemeyecek

Van Beşyol Meydanı'nda coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kardeşlerim, devletinize güvenin, bize güvenin, huzurunuza ve namusunuza göz diken terör örgütü bir daha kılınıza bile ilişemeyecek. HDP o kanlı günlerin geri gelmesini hayal ediyor. Bundan sonra Gabar terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar, o bölgede ayrı bir petrol zenginliğiyle anılacak. Gabar'daki petrolü de inşallah vatandaşımıza en uygun şartlarda vereceğiz." dedi.

Gündem 05.05.2023, 15:04 05.05.2023, 16:26
Abone ol

Seçimlere kısa bir süre kalırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingleri devam ediyor. Erdoğan'ın bugünkü durağı Van oldu. Erdoğan, Van Beşyol Meydanı'ndda coşkulu kalabalığa seslendi.

''Kardeşlerim, devletinize güvenin, bize güvenin, huzurunuza ve namusunuza göz diken terör örgütü bir daha kılınıza bile ilişemeyecek.'' diyen Erdoğan, ''HDP o kanlı günlerin geri gelmesini hayal ediyor. Bundan sonra Gabar terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar, o bölgede ayrı bir petrol zenginliğiyle anılacak." ifadelerini kullandı.

''Şayet 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı hayalimize sahip çıkmazsak, bu zihniyet ülkenin tepesine kara bulut gibi çökecek." sözleriyle sandık mesajı Erdoğan, ''Gabar'daki petrolü de inşallah vatandaşımıza en uygun şartlarda vereceğiz.'' diye konuştu.

''TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BAŞINI SINIRDA VE İNLERİNDE EZDİK''

İşte Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar...

Van sadece ülkemizin yükselen yıldızı değil, dünyada gıpta ile bakılan bir şehir. Biz her şeyden önce Van'ı terör örgütünün tasavvutundan kurtardık. Terör örgütünün başını sadece burada değil sınırlarımız içindeki inlerinde de ezdik. Huzurumuza göz diken terör örgütü bir daha sizin kılınıza bile ilişemeyecek. Van depreminde burada belediye başkanı HDP'liydi. Van'ı susuzluğa mahkum etti. Ben o anda DSİ'yi görevlendirdim. Van belediye başkanı gelsin devlet yapsın dedi. Biz Van'ın susuzluğunu giderdik. Van Deniz'in kıyısını adeta yalılarla donattık. Belediye başkanı niye görevini yapmadı. Hani bunlar benim Kürt kardeşlerimi seviyordu? Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bizim dilimizde Türk-Kürt ayrımı yok.

''BUNDAN SONRA GABAR PETROL ZENGİNLİĞİYLE ANILACAK''

Kardeşlerim, devletinize güvenin, bize güvenin, huzurunuza ve namusunuza göz diken terör örgütü bir daha kılınıza bile ilişemeyecek. Kürt kardeşlerime leke sürmeyin. Bundan sonra Gabar terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar, o bölgede ayrı bir petrol zenginliğiyle anılacak. Aynı Karadeniz'deki doğal gaz gibi açtık. 14 Mayıs akşamı hep birlikte bir başka güleceğiz. Yıllarca sizin ve evlatlarınızın geleceğini karartarak istismar siyaseti yapanların kimin arkasına takıldığını biliyorsunuz.

''KANDİL'E ÇOCUKLARIMIZI KİMLER KAÇIRDI?''

15,16 yaşındaki çocuklarımızı Kandil'e kimler kaçırdı? Bunlar ne diyor, biz Kürdüz diyor. Bunların Kürtlükle alakası yok. Bunlar sadece vahşet kusuyor. 14 Mayıs'ta bunların hesabını sormaya var mıyız? Her türlü suçunu işleyen şimdi CHP'ye payanda oldu. CHP mitin yapabilir miydi gelip burada. CHP'ye desteklerini utanmadan dişe diş kana kan diyerek ilan edenler Vanlı olabiilr mi? Bu ülkenin başına bir CHP'li getirmek için karşınıza geldiklerinde bunun hesabını sormayacak mısınız? 

''VAN'A NE KAZANDIRDINIZ?''

2011 depremin ardından Van'ı adeta yeni baştan inşa ettik. Bugüne kadar Van'da TOKİ kanalıyla 24 bin konutu bitirdik sahiplerine verdik. Van'ı daha da güzelleştirecek bir hazırlığın içersiindeyiz. Bu CHP'lilere bu HDP'lilere bir sormak lazım, siz Van'a ne kazandırdınız? Barajları, okulları, yolları, doğalgazı saymıyorum bile. Çevre yolunun inşası sürüyor. Karadeniz limanlarını İran'a, Ortadoğu'ya Van üzerinden bağlama çalışmaları devam ediyor. Van'a 21 yılda tam 96 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Bunu katlayarak artıracağız. Van, 14 Mayıs'ta tercihimizi doğrudan yana yapıyoruz muyuz? 14 Mayıs'ta sandıkları patlatıyoruz muyuz? 

''CUMHUR İTTİFAKI'NDA LGBT YOK''

CHP, İYİ Parti, HDP LGBT'ci mi? Fakat AK Parti'nin kitabında, MHP'de Cumhur İttifakı'nda LGBT yok. Çünkü biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Ailelerimize leke sürülmesini asla kabul etmiyoruz. Bu Selo, benim 51 Kürt kardeşimin ölümüne neden oldu. Bay Bay Kemal, gelince onu çıkartacağız diyor. Biz iktidarda olduğumuz sürece benim 51 kardeşimin ölümüne neden olanlara biz içerden çık demeyiz. Hepsi hesabını ödeyecek.

''YÜRÜMEYE YENİ BAŞLAYAN ÇOCUKLARIN KULLANDIĞI ÖRÜMCEĞE BENZEDİ''

Bu masa yürümeye yeni başlayan çocukların kullandığı örümceğe benzedi ne tarafa iterseniz o tarafa gidiyor. Direksiyonda Kılıçdaroğlu görünüyor ama öyle değil. Kılıçdaroğlu'nun görevi mutfakta video çekmek sahnede kalp yapmak. 6 artı 1 reis etmiyor. Bugün ülkemizi Suriyelileştirmek için can atan bunlar değil mi? 14 Mayıs'ta tercihinizi güven huzur içinde yoluna devam etmesini isteyen bizimle; yeniden koalisyon baskı zulüm peşinde koşanlar arasında yapacaksınız. Geçmişlerini ve kendilerini inkar pahasına düşmüşler Kılıçdaroğlu'nun peşine, nereye doğru gittiklerini bile bilmiyorlar.

''GABAR'DAKİ PETROLÜ VATANDAŞIMIZA EN UYGUN ŞARTLARDA VERECEĞİZ''

Şu anda 50 bin Vanlı kardeşim alanda. Yol boyunca gelenler hariç. Demek ki 9 gün sonra sandıkları benim Vanlı kardeşim patlatacak. Karadeniz'de gaz Gabar'da petrol buluruz 'Milleti kandırıyorsunuz.' derler. Gabar'daki petrolü de inşallah vatandaşımıza en uygun şartlarda vereceğiz.

''BU ZİHNİYET ÜLKENİN TEPESİNE KARA BULUT GİBİ ÇÖKECEK''

Şayet 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı hayalimize sahip çıkmazsak, bu zihniyet ülkenin tepesine kara bulut gibi çökecek. İstanbul susuzdu, çöp, çukur çamurdu. İstanbul'u, İstanbul bu kardeşiniz yaptı. Bunla tembel nasipsiz bunları önüne 5 keçi katsanız akşama hepsini kaybedip gelecek kadar da beceriksiz. Hepsinin ortak özelliği başarısızlıktır batırmaktır. Allah muhafaza ülkenin başına gelseler yarın memur işçi ay sonunda maaşını alıp almayacağını bilemeyecek. Zaten bunlara verilen görev Karadeniz gazının vanasını kapatmak, Gabar petrolünün üzerine beton dökmek. Bay bay Kemal 'S-400'leri depoya alacağız.' diyor. Bay bay Kemal en güçlü savunma silahının depolara kaldırılmasına bu millet asla müsaade etmeyecektir.


''ŞU AN 50 BİN VANLI KARDEŞİM ALANDA''

14 Mayıs'ta bu iki tablodan hangisini istediğinize karar vereceksiniz. Van'ın tercihinin Türkiye Yüzyılı olacağından yana hiçbir şüphem yok. Ülkemizi iç mücadeleleri ile oyalayanlar kendi güvenlik ve refahları için tüm dayanın kaynaklarını sömürdüler. Ne zaman biz aradaki farkı kapattık işte o zaman bunları bir telaş sardı. Gezi ile sokakları, çukur eylemleri ile mahalleleri, terör saldırılarıyla güvenliğimizi, darbe girişimleri ile milli iradeyi, finansal tuzaklarla ekonomimizi hedef aldılar. Allah'ın yardımı ve milletimizin, Vanlı kardeşlerimizin desteğiyle tüm bu saldırıları göğüsledik. Türkiye Yüzyılı'na hazırlık yaptık. Bugün bu alanda resmi olarak aldığım rakam ne biliyor musunuz? Şuan da 50 bin Vanlı kardeşim alanda. Yol boyunca gelenler hariç. Bu bir şeyi gösteriyor. Demek ki sandıkları benim Vanlı kardeşlerim atlatacak.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!