banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ mitinginde konuştu: Hayata geçirilmiş projeleri kendi projeleri gibi anlatmaya kalkıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ Çerkezköy Hayri Batur Caddesi'nde düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Projelerimizi engellemek isteyenler şimdi milleti kandırmaya çalışıyor. Ülkelerini de dünyayı da tanımadıkları için zaten hayata geçirilmiş projeleri kendi projeleri gibi anlatmaya kalkıyorlar." dedi.

Gündem 08.05.2023, 18:27 08.05.2023, 19:27
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ mitinginde konuştu: Hayata geçirilmiş projeleri kendi projeleri gibi anlatmaya kalkıyorlar

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

İSTANBUL KÜKRERSE DÜNYA TİTRER

Sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Sevgili Tekirdağlılar, gençler, değerli kardeşlerim, sizleri muhabbetle selamlıyorum. Aldığım rakama göre 75 bin kişi şu anda burada. Buraya Kırklareli ve Edirne'den geliyoruz. Dün İstanbul'da 1 milyon 700 bin kişi vardı. İstanbul kükrerse dünya titrer. Seçime artık günler kaldı. Batı alışacak, Dergilerler Erdoğan'a saldırmak işi çözmez.

"BUNLAR ÜLKENİN GELECEĞİ ÜZERİNE KUMAR OYNUYOR"

Hayatta her hatanın bir bedeli vardır ama sandıktaki hatanın bedelini çocuklarımızında ödeyeceğini unutmamalıyız. Kendi deyimleriyle kumar masasının halini görüyorsunuz. Şehitlerimizin kanlarıyla sağladığımız güvenliğimiz terör örgütlerinin insafına bırakılıyor. Milli değerlerimizi yabancılara peşkeş çekme sözü veriliyor. Bunlar ülkenin geleceği üzerine kumar oynuyor. Biz noter masası değiliz diyor, e niye oradasın?

"DEĞERLERİMİZİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKME SÖZÜ VERİYOR"

81 vilayetimizin tamamındaki vatandaşlarımızdan da önümüzdeki günleri çok iyi değerlendirmelerini istiyorum. Sandıktaki hatanın bedelini kendimiz ile birlikte çocuklarımız da öder. Kumar masasının halini görüyorsunuz. Gazi Mustafa Kemal'i ağızlarından düşürmeyenler, kendilerine en ağır hakaretleri edenleri baştacı ediyor. Ülkemize kazandırığımız eserleri yıkma, değerlerimizi yabancılarımıza peşkeş çekme sözü veriyor.

"EY CHP'YE GÖNÜL VERMİŞ KARDEŞLERİM..."

Tankların arasından sıyrılarak Bakırköy Belediye Başkanının evine gittin. Bunlar böyle hain. Ey, CHP'ye gönül vermiş kardeşlerim. Partinizin emparyalistlerin koşbaşı yapılmasına izin mi vereceksiniz? Koalisyon masasındaki diğer partileri artık saymıyorum bile. Zaten onların tabanı kalmadı. Sizlerin ülkenin kaderini Bay Bay Kemal'in temsilcisi olduğu koalisyon masasına teslim etmek istemediğinizi biliyorum.

"BUNLAR BENİM AİLEMİ ÖLDÜRMEYE GELDİ"

15 Temmuz gecesi bunlar benim ailemi öldürmeye geldi. Kılıçdaroğlu Bakırköy'e belediye başkanının evine gidiyor. Bu da Bakırköy belediye başkanı evinde kahvesini yudumlayıp bizim ölüm haberimizi bekliyor. Bütün tuzakların üstünde en büyük tuzak Allah'ın tuzağıdır. O saat gelmeden ne bir an ileri, ne bir an geri. Sonra diyor ki haberim olsaydı beklerdim. Onlarca insan bekliyor, onları gördün. Bunlar böyle hain. İşte onun için 14 Mayıs tüm Türkiye'de bir dönüm noktası. Kandil'dekilerin ezanı var mı? Dini var mı? Bunlar Diyarbakır annelerinin çocuklarını dağa kaçıranlar, taciz edenler değil mii? Bu Selo 51 Kürt vatandaşımın kanına girdi. İşte bunların hesabı 14 Mayıs'ta sorulmalı mı? Bay Bay Kemal Diyarbakır annelerinin gözyaşları ne olacak?

"BU İŞİ İLK TURDA BİTİRELİM"

Ey CHP'ye gönül vermiş kardeşlerim, partinizin emperyalislerin koçbaşı haline getirilmesine izin mi vereceksiniz? Ey HDP'ye oy veren vatandaşlar bu partinin yöneticileri Kürt kardeşlerin iradesini küresel pazarda açık artırmaya çıkarılmasına razı mı olacaksınız? Koalisyondaki diğer partileri saymıyorum bile çünkü zaten tabanı kalmadı. Ülkenin kaderini kumar masasına teslim etmek istemediğinizi biliyorum. Gelin bu işi ilk turda açık ara bitirerek ülkemizi terör örgütlerinin ve tefecilerin eline bırakmama irademizi beraberce ortaya koyalım. Bunların vaat ettiği bahar yalancı bahar. Ülkemizi tüm iddialarından mahrum ederek ülkemizi eski kavgalı krizli günlere döndürecekler. Demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın önünü kesmek için neler yapmadılar ki? Darbecilere destek olmaya kadar her yolu denediler. Takoz siyaseti ile sokakları terörize etmeye kadar her şeyi yaptılar. Kaset kumpasları ile bize saldıranlara partilerinin kapılarını da sonuna kadar açanları bir telaş sarmış. Ağız birliği yapmışlar hepsi konuşuyorlar. Neden korkuyorlar? Neyi gizlemeye çalışıyorlar? Elbette biz de merak ediyoruz. Ahlaksız ve alçak iftiralar üzerinden kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Boşuna uğraşmasınlar. Bu mızrak çuvala sığmaz. FETÖ'cü taktiklerle gerçeklerin üstünü örtemezler. 

"MİLLETİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR"

Projelerimizi engellemek isteyenler şimdi milleti kandırmaya çalışıyor. Ülkelerini de dünyayı da tanımadıkları için zaten hayata geçirilmiş projeleri kendi projeleri gibi anlatmaya kalkıyorlar. Bay Bay Kemal'i seçimden sonra yüklerinden de kurtulacağı için ülkeyi dolaşıp yapılan işleri görmeye davet ediyorum. Eser ve hizmet siyasetimizin ürünlerini günlerce anlatsak bitmez. Türkiye Yüzyılı ile bu atılımları asıl hedeflerine ulaştıracağız. Tekirdağ'dan öyle bir ses verin ki Balkanlar'a kadar duymayan kalmasın.

AK PARTİ YAPAR ONLAR BAKAR

14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılına Bismillah diyor muyuz? Gençler 14 Mayıs'ta teknoloji ile nitelikli istihdam, eşit şartlarıda yarışta adelet çabamıza sahip çıkıyor muyuz? Tekirdağ böyle diyorsa İnşallah 14 Mayıs'ta bu iş tamamdır. Biz Türkiye'yi belli bölge ve şehirleriyle değil 81 vilayetin tamamıyla geliştirip kalkındırdık. Tekirdağ'a son 21 yılda 62 milyar lirayı aşkın kamu yatırımı yaptık. Yüksek öğrenim yurt binaları açtık, spor tesisleri inşa ettik. Sağlıkta 1546 yataklı 15 hastane inşa ettik. Tekirdağ şehir hastanemizi tamamlayıp hizmetinize sunduk mu? Bay Bay Kemal'in hastanesi nasıldı? Ölenleri rehine olarak alıyorlardı. 87 km'den aldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 396 kilometreye çıkardık. Çanakkale Köprüsü'nü beğendiniz mi? AK Parti yapar, onlar bakar. Bir şeyi de siz yapın be! Var mı? Onlar musluğu kapatır, musluk açarlar. Tekirdağ'a 2 baraj, 7 sulama tesisi ve atık su arıtma tesisleri inşa ettik. Tekirdağlı çiftçilerimize 6 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Önümüzdeki dönem için yüzlerce binlerce yeni proje hazırladık.

ESER VE HİZMET KONUSUNDA RAKİP TANIMIYORUZ

Eser ve hizmet konusunda biz rakip tanımıyoruz. Bu iş mutfak masasında aklına geleni söyleye benzemez. Tek kariyeri SSK'yı batırmak, tek siyasi başarısı kaset kuması ile başa gelmek olan birisi ile bu işler olmaz. Bugüne kadar millete verdiği hiçbir sözü tutmamış olanların estirdiği hava ancak Balkanlar'dan gelen soğuk hava dalgası olur. Karadeniz gazını konutlarda bu ay tamamen ücretsiz yaptık. 1 yıl boyunca da mutfak ve sıcak su kadarını faturadan düşüyoruz 25 metreküp. Biz Londra'dan 300 milyar dolar getireceğim diye yalan yanlış laflar eden bu adama pazar günü hesabını soruyor muyuz? Ya biz çalışyoruz! Üretiyoruz... Güneş enerjisinde elektrik üretiminde zaten Avrupa'da birinciyiz. Amacımız önümüdeki dönemde istihdama 6 milyon ilave yapmak. Türkiye enerjide dışa bağımlılıktan kurtuldukça ne olacak biliyor musunuz? Ülkemizin kazancını milletimize aktaracağız. Son yıllarda yaşadığımız sıkıntılar sebebiyle hayat pahalılığının canımızı yaktığını biliyoruz. Yarın işçi sendikaları ile çalışma bakanlığımız olarak bir araya gelecek ve son durumu açıklayacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!