Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg ile görüştü: İsveç'in NATO üyeliği ele alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg ile görüştü: İsveç'in NATO üyeliği ele alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le telefon görüşmesinde, küresel ve bölgesel meseleler ile Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğine verdiği onay ele alındı.

Gündem

05.02.2024, 17:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre görüşmede, küresel ve bölgesel meseleler ile Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğine verdiği onay ele alındı.

Image

8 Temmuz bugün dolar ne kadar? Dolar, euro, gram altın kaç para? 8 Temmuz bugün dolar ne kadar? Dolar, euro, gram altın... Haberi Görüntüle

STOLTENBERG İSVEÇ'İN ÜYELİĞİNİN ONAYLANMASINDAN MEMNUN

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğini onaylamasını memnuniyetle karşıladığını, İsveç'in müttefik olmasıyla ittifakın daha da güçleneceğini bildirdi.

Stoltenberg, X sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

"Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğini onaylamasını memnuniyetle karşıladığımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmekten memnuniyet duyuyorum." ifadesini kullanan Stoltenberg, Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerinin giderildiğini, İsveç'in müttefikliği ile İsveç, Türkiye ve NATO'nun daha da güçleneceğini belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading