banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali vermişti! A101 ve BİM'e denetimler başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 zincir markete operasyon sinyali vermişti. Bugün A101 ve BİM başta olmak üzere zincir marketlere denetim başladı.

Gündem 29.09.2021, 11:06 29.09.2021, 11:37
Abone ol

Aksaray Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu hükmünce, market ve alışveriş merkezlerinde indirim ve fırsat ürünlerini ile kampanyalı gibi ürünlerde fahiş fiyat denetimi yaptı.

Özellikle indirim ve fırsat ürünlerinin fotoğraflarını çekip, etiketle kasa fiyatlarının tutup tutmadığı incelendi. Ekipler ayrıca yufka, tavuk gibi diğer ürünlerde de gramaj kontrolü gerçekleştirildi.

'5 LİTRE ALDIĞIM YAĞ 4,5 LİTRE ÇIKTI'

Marketten alışveriş çıkışı zabıtaları gören Sefa Şişman cebinden çıkardığı alışveriş fişiyle "Geçen hafta bir marketten 69,95 TL’ye 5 litre yağ aldım ve eve gelince yağ 4,5 litre çıktı. Fişe baktığım zaman ise yine 5 litre yazıyordu. Ama yağların hepsinin 4,5 litre olduğunu tespit ettim. Ben Ticaret Bakanlığını arayacaktım siz denk geldiniz. Bu konuda denetimlerin daha da artmasını istiyorum. Bazen kasalarda farklı fiyatlar çıkıyor. Bu konuda vatandaşlarımız da dikkatli olsun. Özellikle mantarlarda kasa ile gramaj farkı oluyor. Bunların denetlenmesini istiyoruz. Zabıta ekiplerinin ürünleri tek tek denetlemesinden de gayet memnun olduk” ifadesinde bulundu.

Alışverişe gelen Nursel Karataş ise,  "Son günlerde gıda fiyatları aşırı yükselmeye başladı ve ürünler aşırı zamlandı. Ben de etiketleri ve kasayı kontrol ederek fırsatçıları, zabıta ekiplerine bildirdim. Ekiplerin denetimi de biz tüketicileri sevindirdi" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!