banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan rotayı çizdi! Yeni dönemde 3 ana hedef var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin ardından ilk kez düzenlenen kabine toplantısında 'şahlanış dönemi' olarak nitelendirilen yeni dönemin 3 ana hedefini yeni Kabine üyelerine açıkladı.

Gündem 09.06.2023, 08:53 09.06.2023, 09:09
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan rotayı çizdi! Yeni dönemde 3 ana hedef var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu mazbatasını aldıktan sonra Meclis'te yemin etti ve görevine resmen başladı. Erdoğan, daha sonra Çankaya Köşkü'nde yeni kabineyi açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabine üyeleri, toplantı öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, ziyaretin ardından ilk toplantısını Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 15.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptı.

Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı,yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantıda yeni dönemin yol haritası ele alındı. Yeni dönemde enflasyon ile mücadeleye öncelik verilecek. Ekonominin yanı sıra terörle mücadele, dış politikadaki son durum ve sığınmacıların geri dönüşü de konuşuldu. Yeni dönemde 3 ana hedef  belirleyen Erdoğan, kurmaylarına verdiği talimatla sorunların bir an önce çözülmesini istedi.

''ENFLASYON YENİDEN TEK HANEYE DÜŞECEK"

Türkiye, enflasyon canavarına teslim olmayacak, yatırım, üretim, ihracat, istihdam ve büyümeden taviz vermeden Türk ekonomisi daha da büyütülecek. Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorunu milletin gündeminden çıkarılacak. Enflasyon konusunda kararlılık mesajı veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

"Türk ekonomisini daha da güçlendireceğiz. Yatırım, ihracat, istihdam ve büyümeden taviz vermeyeceğiz. Fahiş fiyatları milettimizin gündeminden çıkarmakta kararlıyız. Enflasyonu nasıl daha önce tek haneli rakamlara indirdiysek inşallah aynısını yine başaracağız.'' 

SIĞINMACILARIN DÖNÜŞLERİ HIZLANACAK

Savaş ve terör örgütlerinin saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan sığınmacıların güvenli ve onurlu şekilde kendi topraklarına dönüşlerini teşvik edecek projeler hızlandırılacak. Daha önce başlatılan briket ev projesi genişletilecek. Bu kapsamdan Katar-Türkiye işbirliğinde hazırlanan briket ev projesi sayesinde 1 milyon Suriyeli ülkesine gönüllü olarak gidecek.

GİRİŞİMCİ AKTİF DIŞ POLİTİKA

Erdoğan, devlet- millet el ele olacak şekilde dünyaya güçlü birlik mesajı verilerek Türkiye Yüzyılı vizyonunun adım adım hayata geçirileceğini de vurguladı. Girişimci insani aktif dış politikanın sürdürülerek küresel ölçekte barış ve istikrarın tesisine katkı sağlanacak. Uluslar arası sistemdeki çarpıklıkların giderilmesi için çabalar artırılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!