banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu! Vergisiz telefon ve bilgisayarda detaylar belli oldu: Kimler yararlanacak, hangi modelleri kapsayacak?

Milyonlarca üniversite öğrencisinin aylardır beklediği vergisiz akıllı telefon ve bilgisayar için detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Peki, vergisiz telefon ve bilgisayar uygulamasından kimler yararlanacak, hangi modelleri kapsayacak?

Gündem 26.09.2023, 21:03 26.09.2023, 21:26
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu! Vergisiz telefon ve bilgisayarda detaylar belli oldu: Kimler yararlanacak, hangi modelleri kapsayacak?

Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar uygulamasından kimler yararlanabilecek? Örgün eğitimde öğrenim gören gençler, bu imkandan yararlanabilecek mi? akıllı telefon ve bilgisayar fiyatlarında bir sınırlama olacak mı? sorularının yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından merak edilerek araştırılıyor. İşte vergisiz cep telefonu ve bilgisayar uygulamasına ilişkin detaylar... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, örgün eğitimde öğrenim gören gençlere, 9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 lirayı geçmeyen şekilde destek verilecek. Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlanacak.

Öğrencilere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin ayrıntılar yakın zaman içinde ilgili bakanlık tarafından ilan edilecek. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

  • Hangi telefonlar ve bilgisayarlar vergisiz alınabilecek? 9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonları ve bilgisayarlar bu kapsamda yer alacak. Vivo, Samsung ve General Mobile gibi markaların bu fiyat limitine sahip modelleri öğrenciler tarafından satın alınabilir.
  • Vergisiz telefon ve bilgisayar satışı ne zaman başlayacak? Öğrencilere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin ayrıntılar yakın zaman içinde ilgili bakanlık tarafından ilan edilecek.

VERGİSİZ TELEFON VE BİLGİSAYARDA DETAYLAR BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgün eğitimde öğrenim gören gençlere, "9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 lirayı geçmeyen şekilde destek vereceğiz." dedi.

Erdoğan açıklamasında "Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, öte yandan "Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz." açıklamasında bulundu.

KİMLER VERGİSİZ TELEFON SATIN ALABİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre örgün eğitimde yer alan öğrenciler bu imkandan yararlanabilecek.

HANGİ TELEFONLAR VERGİSİZ ALINABİLECEK?

9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonları bu kapsamda yer alacak. Vivo, Samsung ve General Mobile gibi markaların bu fiyat limitine sahip modelleri öğrenciler tarafından satın alınabilir.

VERGİSİZ TELEFON SATIŞI NE ZAMAN BAŞLAR?

Öğrencilere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin ayrıntılar yakın zaman içinde ilgili bakanlık tarafından ilan edilecek.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!