banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan'da! Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’nde çifte nişan verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı 9'uncu Zirvesi'ne katılmak üzere Özbekistan’ın Semerkant kentine indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın önemli kararların alınacağı Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’ne hitap edecek. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çifte 'nişan' verilecek.

Gündem 10.11.2022, 15:49 10.11.2022, 16:52
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı 9'uncu Zirvesi'ne katılmak üzere Özbekistan'a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 13.45'te, Özbekistan'ın Semerkant kentine geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Semerkant Uluslararası Havalimanı'nda, Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başbakan Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Bakan Yardımcısı Gayrat Fazilov ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan'ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve diğer yetkililer karşıladı.

KAFİLEDE KİMLER VAR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Semerkant'a geldi.

ÖZBEKİSTAN LİDERİYLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı 9'uncu Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Özbekistan'da, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.

TÜRK DEVLET TEŞKİLATLARI 9'UNCU ZİRVESİ'NE KATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in davetine icabetle "Türk Medeniyeti için Yeni Dönem: Ortak Kalkınma ve Refaha Doğru" temasıyla düzenlenen Türk Devlet Teşkilatları 9'uncu Zirvesi'ne katılacak.

ÖNEMLİ KARARLAR ALINACAK

Türk Devlet Teşkilatları 9'uncu Zirvesi'nde teşkilatın 20 yıllık yol haritasını oluşturan vizyon belgesinin ilk 5 yıllık uygulama kılavuzunu teşkil edecek önemli kararlar alınacak, dönem başkanlığı Türkiye'den Özbekistan'a devredilecek.

ERDOĞAN'A MİLLİ NİŞAN VE TÜRK DÜNYASI ALİ NİŞAN'I VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından "Milli Nişan" takdim edilecek. Ayrıca zirvede Türk dünyasına hizmetlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Türk Dünyası Ali Nişanı" verilecek.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!