Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Okullarımızı açık tutmakta kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Okullarımızı açık tutmakta kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi'nde 2021 yılı Öğretmen Atama Töreni'nde konuştu. 'Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımızı akranlarıyla birlikte en iyi eğitim öğretimi vermekte kararlıyız' diyen Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem

23.01.2024, 17:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi'nde “2021 yılı Öğretmen Atama Töreni”nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

Milli Eğitim Bakanlığımızın değerli çalışanları, saygıdeğer öğretmen adayları sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. 20 bin öğretmen adayımızı şimdiden tebrik ediyorum. Ülkemizde 2002 yılında 500 bin civarında öğretmenimiz vardı. Şimdi bu sayı bin 500'lere dayandı.

erdoğan öğretmen ataması

Emniyeti yasa boğan ölüm! Şanlıurfa Emniyet Müdür Yardımcısı Zekeriya Baran evinde ölü bulundu Emniyeti yasa boğan ölüm! Şanlıurfa Emniyet Müdür Yardımcısı Zekeriya Baran... Haberi Görüntüle

'OKULLARIMIZIN VE SINIFLARIMIZIN ÖĞRENCİ MEVCUDUNU AZALTTIK'

Ortlama sınıf mevcudumuz 22 ile OECD ortalaması civarında. Okullarımızın ve sınıflarımızın öğrenci mevcutlarını azalttık.

Öğretmen başında düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 16, ortaokullarda 16, liselerde 12 civarında.

Avrupa'da öğretmenlerin yaklaşık yarısı işlerinde stres yaşarken bu oran Türkiye'de yüzde 20 civarında.

Suç örgütlerine geçit yok! Mafyacılık oynayanlar tek tek yakalandı Suç örgütlerine geçit yok! Mafyacılık oynayanlar tek tek yakalandı Haberi Görüntüle

'ÇOCUKLARIMIZ SIRALARINDA KİTAPLARINI ÜCRETSİZ ŞEKİLDE BULUYORLAR'

Artık çocuklarımız okula geldiklerinde sıralarında kitaplarını ücretsiz bir şekilde buluyorlar. Okullarımızın alt yapısını güçlendirmeyi sürdürüyoruz. 

Gülüşü yarım kaldı! Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan askerin görüntüleri yürekleri dağladı Gülüşü yarım kaldı! Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan askerin görüntüleri yürekleri... Haberi Görüntüle

'BUNDAN SONRA ODAKLANMAMIZ GEREKEN NOKTA EĞİTİM KALİTESİ'

Bundan sonra odaklanmamız gereken nokta eğitim kalitesini artırmaktır. Eğitimin içeriğini geliştirmek gerekiyor. Çocuklarımız her şey gibi eğitimin de en iyisine layıktır. 

Şu salgın döneminde çocuklarımız, bir buçuk yıldır okullarda akranları ve öğretmenleriyle birlikte olamadılar. Çocuklarımızı okullardan bırakma lüksümüz kalmadı. Çocuklarımızı akranlarıyla birlikte en iyi eğitimi öğretimi vermekte kararlıyız. İnşallah çocuklarımızı Pazartesi günü okullarıyla buluşturuyoruz. MEB ve Sağlık Bakanlığımız okullarda uygulanacak kuralları belirlediler. Öğretmenlerimizden isteğimiz bu kurallara eksiksiz uymasıdır.

Okullarımızı tam zamanlı olarak açık tutarak öğrenimi tamamlayacağız.

 20 bin öğretmenimizi tekrardan tebrik ediyoruz.

Eser Yenenler nasıl zayıfladı? Eser Yenenler diyeti nasıl? Eser Yenenler nasıl zayıfladı? Eser Yenenler diyeti nasıl? Haberi Görüntüle

'DÜĞMEYE BASTI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindekilerle 20 bin öğretmen ataması için butona bastı.

Atamaların öğretmenlere hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm öğretmen adaylarımız için inşallah öğretmenlikleri de ülkemiz için hayırlı olsun diyoruz. Kendilerine başarılar diliyoruz. Aileleriyle birlikte de mutluluklar diliyoruz." temennisinde bulundu.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve öğretmen adayları katıldı.

Törende Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hilye-i şerif tablosu takdim etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading