banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in Dolmabahçe Ofisi'ndeki kritik görüşmesi başladı. Görüşmede İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik süreci ve Rusya-Ukrayna savaşındaki gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

Gündem 04.11.2022, 17:19 04.11.2022, 19:23
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i Dolmabahçe Ofisi'nde kabul etti. 

ELE ALINACAK KONULAR

Görüşmede İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılımının ele alınması beklenirken, Rusyave Ukrayna savaşının da konuşulması bekleniyor.

STOLTENBERG ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeden önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşme gerçekleştirdi. İkili görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantıısnda açıklamalarda bulundu.

"Türkiye, NATO'nun önemli müttefikidir ve ortak güvenliğimize büyük katkılarda bulunmaktadır." diyen Stoltenberg, Türkiye'nin özellikle NATO'nun terörle mücadelesi ve Irak'taki misyonunda kritik rol oynadığını söyledi.

Dayanışmanın önemli olduğuna vurgu yapan Stoltenberg, "Bu neslin en büyük güvenlik krizini yaşıyoruz." değerlendirmesini yaparak Çavuşoğlu'yla görüşmede, Ege'deki durum, terörle mücadele, Finlandiya ile İsveç'in NATO üyeliği ve Ukrayna'ya verilecek desteğin masaya yatırıldığını anlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!