banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Cemevlerinde su ve elektrik ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce cemevleriyle ilgili müjdesini verdiği su ve elektrik giderlerinin devlet tarafından karşılanması kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bundan böyle cemevlerinde su ve elektrik ücretsiz olacak

Gündem 26.11.2022, 09:06 26.11.2022, 09:20
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Cemevlerinde su ve elektrik ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bundan yaklaşık bir ay önce Şahkulu Sultan Dergahı ve Cemevi'nde düzenlenen Cemevleri Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni'nde "Alevi-Bektaşi vatandaşlarımız için kurumsal yapı kuruyoruz. Kuracağımız Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, muhtarlıklara, derneklere, belediyelere, federasyonlara bağlı cemevlerinin yönetimini yürütecektir. Cemevlerinin aydınlatma, içme ve kullanma suyu, yapım, onarım, bakım giderlerinin karşılanmasıyla ilgili tüm sorunlar çözülmüş olacaktır. Aynı şekilde cemevlerinde erkan hizmetlerini yürütmekten sorumlu olan Alevi Bektaşi önderlerinden talep edenlere, kadro verilecek" ifadelerini kullanmıştı.

SU VE ELEKTRİK ÜCRETSİZ AYDINLANTMA GİDERLERİ DE BAKANLIK TARAFINDA  KARŞILANACAK

Cemevlerinin su ve elektrik giderlerinin devlet tarafından karşılanması için düğmeye basıldı ve karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu yasayla birlikte cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılanacak.

İNDİRİMLİ VEYA ÜCRETSİZ SU VERİLEBİLCEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce müjdesini verdiği ve Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; bundan sonra belediyeler, cemevlerinin içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını indirimli veya ücretsiz olarak verebilecek.

Son dakika... Cemevleri için yeni adımlar Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı

ONARIM VE MALZEME DESTEĞİ DE VERİLECEK

Ayrıca bakım, onarım ve malzeme desteği verebilecek. İmar Kanunu'na eklenecek yeni bir maddeyle imar planları hazırlanırken cemevi yeri ayrılması da sağlanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!