banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi peş peşe verdi

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde elektrik faturalarındaki TRT payı ile Enerji Fonu kesintilerini kaldırma kararı aldık." dedi.

Gündem 08.11.2021, 20:31 08.11.2021, 23:45
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi peş peşe verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulunarak peş peşe müjde verdi.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK”

“Dünyada güven bunalımları yaşanırken biz hedeflerimize yürüdük. Salgın tedbirlerinin yol açtığı sıkıntıları geride bıraktık.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Okullar açık mı kalacak kapanacak mı tartışması artık sona ermelidir. Okullardaki yüz yüze eğitim-öğretim kesinlikle devam edecektir.” dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞINA 40 BİN YENİ PERSONEL ALINACAK

Sağlık hizmetlerinde herhangi bir krize asla izin verilmeyeceğini belirten Erdoğan, “Vaka, hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayıları kontrol edebileceğimiz bir seviyededir. İnşallah bunları daha da aşağıya çekeceğiz. Sağlık Bakanlığına 40 bin yeni personel alacağız.” dedi.

“YÜZDE 8 ARTIŞ GÖSTEREN ELEKTRİK TALEBİ SIKINTISIZ KARŞILANDI”

Bu yıl yüzde 8 artış gösteren elektrik talebini alınan tedbirler sonucunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadan karşılandığını kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Avrupa'da doğalgaz fiyatları 2020 yılı başındaki 115 dolar seviyesinden geçtiğimiz ay itibariyle 1100 dolar hatta günlük piyasada 1500 dolar seviyesine kadar çıktı. Buna karşılık biz ülkemizdeki vatandaşlarımızın konutlarda tükettiği doğalgazı halen yaklaşık 150 dolardan veriyoruz.

Alış fiyatına göre baktığımızda doğalgazı hane halkına yüzde 76 indirimle vererek 50 milyar liralık sübvansiyon yaptığımızı söyleyebiliriz. Petrol fiyatları 2020 başında 80 dolar seviyesine, kömür fiyatları 270 dolar seviyesine kadar yükseldi. Eşel mobil sisteminde alacağımız vergiden fedakarlık yaparak akaryakıt fiyatlarını dengede tutmanın gayreti içinde olduk. Bu yıl elektriği maliyetinin neredeyse yarısı düzeydeki faturayı vatandaşlara vererek 17 milyar liralık bir sübvansiyon yaptık.

FATURALARDAKİ TRT PAYI KALDIRILACAK

Vatandaşlarımızın cebinden ilave meblağın çıkmasını önledik. Her vatandaşımıza yıllık 1500 TL'nin üzerinde enerji desteği vermiş olduk. Önümüzdeki dönemde TRT payı ile Enerji Fonu kesintilerini kaldırma kararı aldık.

2022 inşallah verdiğimiz emeklerin, fedakarlıkların semeresini görmeye başlayacağımız bir yıl olacaktır. 2023'ü de başarıyla geride bıraktığımızda ülkemizin dünyanın siyasi ve ekonomik liginde en üstteki yeri alışına hep birlikte şahitlik edeceğiz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!