banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan mazlumların sesi oldu: 'Filistin devleti hayata geçirilmeden İsrail huzur bulamaz'

Birleşmiş Milletler'in 78’nci Genel Kurulu'nda dünyaya seslen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip BM'nin 78’nci Genel Kurulunda katılımcılara hitap etti. Konuşmasında çok önemli konulara temas eden Erdoğan'ın gündeminde "bağımsız Filistin devleti" de vardı.

Gündem 19.09.2023, 20:27 19.09.2023, 20:50
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan mazlumların sesi oldu: 'Filistin devleti hayata geçirilmeden İsrail huzur bulamaz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM'nin 78'inci Genel Kurulu'nda dünyaya seslendi. Gerek bölgesel gerekse de tüm dünyayı ilgilendiren konulare değinen Erdoğan'ın gündeminde "bağımsız Filsitin devleti" de vardı.

Erdoğan, Ortadoğu'ya kalıcı barışın gelebilmesinin Filistin-İsrail sorununun çözüme kavuşturulmasıyla mümkün olduğunu belirterek, "1967 sınırları temelinde bağımsız ve coğrafi bütünlüğü haiz Filistin Devleti hayata geçirilmeden, İsrail'in de aradığı huzuru ve güveni bulabilmesi zordur." ifadelerini kullandı. 

"1967 SINIRLARI TEMELİNDE BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filistin-İsrail sorunuyla ilgili kullandığı ifadeler şöyle:

"Ortadoğu'ya kalıcı barışın gelebilmesi, ancak Filistin-İsrail sorununun nihai bir çözüme kavuşturulmasıyla mümkündür. 1967 sınırları temelinde bağımsız ve coğrafi bütünlüğü haiz Filistin Devleti hayata geçirilmeden, İsrail'in de aradığı huzuru ve güveni bulabilmesi zordur."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!