banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'la görüştü

Özbekistan'da diplomasi temaslarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı kabul etti.

Gündem 11.11.2022, 14:25 11.11.2022, 14:58
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'la görüştü

Türk Devletleri Teşkilatı 9. Zirvesi için Semerkant'ta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Regency Otel'de, Orban ile görüştü. Görüşme, basına kapalı yapıldı.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de hazır bulundu.

GURBANGULI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan'ın Semerkant şehrinde Türkmenistan Ulusal Konseyi Halk Maslahatı Başkanı, Türkmenistan eski Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimuhamedov ile bir araya geldi.

AĞAÇ DİKME TÖRENİNE KATILDI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Zirvesi'nde bulunan ülkelerin devlet başkanlarıyla ağaç dikme törenine katıldı. Programda Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile gözlemci ülkeler Türkmenistan Ulusal Konseyi Halk Maslahatı Başkanı, eski Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimuhamedov (sağ 3) ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban yer aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!