Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi kabul etti: Dikkat çeken Doğu Akdeniz vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi kabul etti: Dikkat çeken Doğu Akdeniz vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe'yi kabul etti. İkili arasındaki görüşmede Türkiye-Libya ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı. 

Gündem

31.05.2024, 23:02

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'yi kabulüne ilişkin ayrıntılara yer verdi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada kabulün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştiği bildirildi. 

İkili arasındaki görüşmede Türkiye-Libya ilişkileri, Libya'daki son durum, Doğu Akdeniz'deki ortak çıkarlar, İsrail'in Filistin topraklarındaki işgali ve katliamı ile diğer bölgesel konular ele alındı. 

SGK resmen duyurdu: Tüm emeklileri ilgilendiriyor! Özel indirimler ve fırsatlar sizi bekliyor! SGK resmen duyurdu: Tüm emeklileri ilgilendiriyor! Özel indirimler ve fırsatlar... Haberi Görüntüle

"DOĞU AKDENİZ İÇİN YAKIN TEMAS SÜRECEK"

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye ile Libya ilişkilerinin tüm alanlarda gelişmeye devam ettiğini, Libya Milli Birlik Hükümeti'nin meşruiyetinin korunarak Libya'da birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla bir diyalog süreci başlatmanın faydalı olacağını, Türkiye'nin bu konuda elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti. Türkiye ve Libya arasındaki enerji iş birliklerinin ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin Doğu Akdeniz'deki ortak çıkarlarının korunması için yakın temas içinde bulunmasının gerektiğini belirtti.

Filistin davasına Libya'nın verdiği desteği takdirle karşıladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya'nın da Türkiye gibi Uluslararası Adalet Divanı'ndaki İsrail aleyhine açılan soykırım davasına müdahil olma kararının isabetli olduğunu söyledi."

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading